Log in

LO4: Podsumowanie rundy – Tęcza Błędów – Radosław Orłowski

  • Napisane przez Rafał Sacha
  • 0 komentarzy

Tęcza Błędów po rundzie jesiennej zajmuje 6 miejsce. Po 15 spotkaniach liczba zdobytych punktów wynosi 27. 8 wygranych, 3 remisy i 4 porażki.

 

 

Oto podsumowanie rundy przez trenera:

Radosław Orłowski: Zajęliśmy 6 miejsce, chociaż po początku rundy apetyt był przynajmniej na pierwszą trójkę. Co się odwlecze to nie uciecze. Znakomity początek rundy, ale od czwartego meczu zaczęły się nasze problemy ze środkiem obrony, co dla mnie było kluczową formacją przed sezonem.

Jesteśmy w czołówce zespołów w lidze, które tracą najmniej bramek i widać efekty pracy chociaż po 4 meczu rozsypał nam się cały środek obrony i do końca graliśmy w alternatywnym ustawieniu przy kontuzji Kijasa ( praktycznie cała runda stracona przez zapalenie płuc, a później kontuzję łokcia) i kontuzji Kamila Pysno i braku powrotu do dobrej dyspozycji. Cieszy mnie również to, że grając bez nominalnego napastnika, radzimy sobie poprawnie w ofensywie, a ciężar zdobywania bramek rozkłada się dość regularnie na wielu zawodników z innych formacji.

Transfery są ogólnie trafione. Młodzież z Zagłębia szybko się wkomponowała w zespół i gra regularnie. Marcin Dziurowicz stworzył znakomity duet dwóch doświadczonych bramkarzy, którzy rywalizują ze sobą o miejsce pomiędzy słupkami i to również cieszy. Marcin Strojek to jakość piłkarska, której brakowało nam na boku obrony i pomocy. Artur Kujon (r.2000) i Mario Waleczko (r 1999) pracują na swoje szanse i dostają swoje minuty ( Artur strzelił bramki w meczach PP i w lidze), ale czekam na taki sam błysk jak Zimosz poprzedniej wiosny. Kamil Pysno miał super początek, ale później dwa nieudane mecze i kontuzja zniszczyły mu rundę jesienną.

Ogólnie 27 punktów i brak porażki u siebie to dobry wynik. Szkoda najbardziej remisów z Łagiszą i Odrą u siebie. Nie przeszkadza nam jednak boisko w Ząbkowicach, które jest zawsze świetnie przygotowane dzięki CSiR Dąbrowa ( pozdrawiam Michała Hajdukiewicza i jego ekipę), któremu dziękujemy za możliwość gry i treningu na obiektach Unii. Oczywiście bardzo chcemy wrócić na nasz obiekt w Błędowie, ale inwestycja w naprawę boiska głównego jest niemożliwa bez wsparcia Urzędu Miasta i nie możemy narażać zdrowia chłopaków grając na takim boisku jakie jest teraz.

Dziękuję moim zawodnikom za walkę, kierownikowi za pomoc w każdej sytuacji i Zarządowi za stworzenie dobrych warunków zawodnikom i pozdrawiam naszych wiernych kibiców, których wiosną zapraszamy na nasze mecze niezależnie od tego, gdzie one się odbywają. Teraz czas ładowania akumulatorów, a zima w moich drużynach to zawsze czas ogromnej pracy. Do zobaczenia wiosną.

 

Zapraszamy wszystkich do darmowej zabawy w typowaniu wyników ligi - LINK DO PLATFORMY KICKTIPP.PL

Przypominamy, że w tej zabawie możesz przyłączyć się w każdej chwili.

 

 

Źródło własne

 

 

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 10 grudzień 2018 16:23

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.