poniedziałek, 12 listopad 2018 19:32

LO4: Szybki pościg Szczakowianki i pewne 3 punkty [FOTO]

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pierwszy mecz Szczakowianki pod wodzą nowego trenera Pawła Cygnara odbył się w Będzinie na boisku Sarmacji, gdzie swoje mecze rozgrywa SKS Łagisza. Mecze z drużynami z końca tabeli zawsze są trudne, tym bardziej, że Szczakowianka w ostatnim czasie początki ma kiepskie. Nie inaczej było w tym meczu.

 

Początek meczu zdecydowanie należał do gospodarzy. Łagisza grała ładną piłkę dla oka. Składne akcje całego zespołu, pewne przechwyty i ładne wyprowadzanie piłki. To zaowocowało bramką już w 10. minucie. Po ładnej akcji całego zespołu strzałem z bliska bramkę zdobył Mateusz Kowalski. Taki obraz gry oglądaliśmy jeszcze przez chwilę, bo goście zaczęli powoli przejmować inicjatywę. Bramka wisiała na włosku i padła dla Szczakowianki w 39. minucie. Goście rozklepali obronę Łagiszy i bramkę zdobył Adam Janczeko. Dwie minuty potem goście prowadzili już 2:1. Szybka akcja gości i strzał na bramkę oddał Artur Molenda – piłka trafiła w poprzeczkę i wpadła pod nogi Dawida Frąckowiaka, który strzałem przy słupku pokonał Bartłomieja Poradę. W doliczonym czasie gry jeszcze Janeczko próbował z rzutu wolnego, ale Porada w fantastyczny sposób obronił jego strzał.

W drugiej połowie Szczakowianka pilnowała wyniku, ale to Łagisza była blisko wyrównania. Jeden z zawodników gospodarzy oddał strzał, ale piłkę z okienka wyciągnął Kołodziej. Gospodarze próbowali wyrównać, ale goście pilnowali korzystnego rezultatu. W 76. minucie Krzysztof Kamiński podał do Molendy, a ten oddał strzał, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Chwilę potem było już po meczu. Michał Wojciechowski dograł piłkę do Kamińskiego, a ten uderzył z pierwszej piłki. Piłka wpadła obok bezradnego Porady do bramki (81.min).


Trzy punkty pojechały do Jaworzna. Szczakowianka tym sposobem zimę spędzi na fotelu wicelidera, a gospodarze muszą solidnie przepracować zimę, aby na wiosnę na finiszu ligi zapewnić sobie bezpieczne miejsce.

Na wypowiedzi trenerów zapraszamy do środowego UPSZ-a.

Zapraszamy wszystkich do darmowej zabawy w typowaniu wyników ligi - LINK DO PLATFORMY KICKTIPP.PL

Przypominamy, że w tej zabawie możesz przyłączyć się w każdej chwili.

SKS Łagisza – Szczakowianka Jaworzno 1:3 (1:2)

Bramki:
1:0 – 10. min Kowalski
1:1 – 39. min Janeczko
1:2 – 41. min Frąckowiak
1:3 – 81. min Kamiński

Składy:
SKS: Porada, Wiśniewski, Kowalski, Błaszczyk, Kabza, Nowak, Ostroushko, Sudoł, Waśniewski, Will, Wojtynek. Trener Sebastian Golda
Rezerwa: Gruner, Swoboda, Piątek, Woźniak, Bartkiewicz, Golda, Rejmund

Szczakowianka: Kołodziej, Nowak, Biskup, Dworak, Frąckowiak, Janeczko, Molenda, Rutkowski, Seiler, Wojciechowski, Łuszcz . Trener Paweł Cygnar
Rezerwa: Terbalyan, Adamus, Bąk, Grodzki, Kamiński
                                                                          
Sędziował: Sebastian Jarzębak  (Piekary Śląskie) faktem.

 

Źródło własne

 

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 12 listopad 2018 19:41

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.