Log in

LO4: „Drwale” nie dali radę Górnikom z Wojkowic [FOTO]

  • Napisane przez Rafał Sacha
  • 0 komentarzy

To miał być jeden z hitów tej kolejki w 4 grupie katowickiej okręgówki. Ale czy był? Nie do końca. Gospodarze przegrali ten mecz 0:2, ale zastanawiamy się czy graczom z Jaworzna ten mecz po prostu nie wyszedł, czy też bardziej nie wyszedł z powodu tego, że piłkarze gospodarzy wiedzieli, że opuszcza ich trener Łukasz Bereta, który awansował ligę wyżej na ławkę trenerską Gwarka Ornontowice. To jest już niestety problem tylko działaczy i sztabu trenerskiego z Jaworzna, a po drugiej stronie medalu był bezlitosny Górnik Wojkowice.

 


Początek meczu dla gości. W 4. minucie Marcin Szopa wykonywał rzut wolny, ale piłka minimalnie przeszła nad poprzeczką gospodarzy. Ci minutę później odpowiedzieli kontrą. W czasie tej akcji w polu karnym upadł gracz gospodarzy Janeczko, ale gwizdek sędziego Sebastiana Jarzębaka milczał. W 14. minucie goście zasłużenie objęli prowadzenie. Rzut wolny wykonywał Stępień i dograł piłkę do Rała, a ten główkując zdobył bramkę, ku uciesze swoich kolegów i licznie przybyłych kibiców z Wojkowic, wraz ze wspomagającymi ich kibicami CKS-u Czeladź. Bardzo dobrą okazję do wyrównania miał w 31. minucie Janeczko, ale piłka po jego strzale głową wpadła w ręce dobrze ustawionego Surowca. W 44. minucie niebezpieczną kontrę wyprowadził Górnik. Do wrzutki Nowaka nie zdążył na czas M. Szopa, który czubkiem buta trącił piłkę, a ta przeszła obok słupka.


 Na drugą połowę, podobnie jak pierwszą lepiej zmotywowani wyszli Górnicy. W 53. minucie powinna paść druga bramka dla gości. Kolejna dokładna w tym meczu wrzutka Stępnia, piłka spada idealnie na głowę Nowaka, który jest przed bramkarzem Szczakowianki. Nowak mógł zrobić wszystko i uderzyć w każde puste miejsce, ale jego strzał szczupakiem obronił Adamus. W 74. minucie M. Szopa podwyższył wynik, trafiając głową.


Kolejna wygrana i kolejne 3 punkty Górnika, który wskoczył na fotel lidera i wydaje się, że na chwilę obecną dysponuje najbardziej ustabilizowaną formą. A co będzie ze Szczakowianką czas pokaże. Mamy nadzieję, że ekipa „Drwali” z nowym trenerem dalej będzie w czubie tabeli. A trenerowi Berecie, życzymy sukcesów i zwycięstw w IV lidze, w drużynie Gwarka Ornontowice.

Na wypowiedzi trenerów zapraszamy do środowego UPSZ-a.


Zapraszamy wszystkich do darmowej zabawy w typowaniu wyników ligi - LINK DO PLATFORMY KICKTIPP.PL

Przypominamy, że w tej zabawie możesz przyłączyć się w każdej chwili.

 

Szczakowianka Jaworzno - Górnik Wojkowice 0:2 (0:1)


Bramki:
0:1 – 14 min. Rał (głową)
0:2 – 74 min. Szopa M (głową)

Składy:
Szczakowianka: Adamus, Terbalyan, Nowak, Wojciechowski, Seiler, Bereta, Zych, Łuszcz, Biskup, Frąckowiak, Janeczko. Trener Łukasz Bereta
Rezerwa: Kołodziej, Kamiński, Baron, Grodzki, Dworak, Bąk, Molenda

Górnik: Surowiec, Szopa M, Czerski, Szopa I, Kondzielnik, Krzykawski, Kawecki, Rał, Nowak, Stępień, Wieczorek. Trener Adam Bała
Rezerwa: Miśkiewicz, Skórka, Połedniok, Wrona, Gierczuk, Kraiński
                                                                          
Sędziowali: Jarzębak, Kofin, Benke (KS Katowice)

 

Źródło własne

 

 

Ostatnio zmienianyniedziela, 21 październik 2018 23:53

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.