Log in

LO4: Trener Mariusz Grząba - AKS Niwka przed ligą

  • Napisane przez Rafał Sacha
  • 0 komentarzy

Już niedługo drużyna AKS-u Niwka rozpocznie sezon w 4 grupie katowickiej okręgówki. Jako beniaminek nie koniecznie będzie musiała walczyć o utrzymanie, bo zmiany w klubie są raczej kosmetyczne. Skład będzie raczej wzmocniony niż osłabiony. O to co słychać w klubie spytaliśmy trenera Mariusza Grząbę.

 

RS: Panie trenerze, czy drużyna już jest przygotowana pod względem organizacyjnym i sportowym do rozgrywek w lidze okręgowej? Choć pytanie do trenera to bardziej pod względem sportowym.

MG: Drużyna będzie przygotowana do całej rundy. Zostały nam jeszcze 2 mikro cykle do pierwszego meczu i chcemy się solidnie przygotować. Pierwsze mikro cykle były ciężkie, ale teraz już schodzimy z obciążeń i więcej będzie jednostek treningowych o charakterze techniczno taktycznym. Będziemy także szlifować stałe fragmenty gry, bo wiemy jak jest to ważny element gry i element, którym można zaskoczyć przeciwnika.

RS: Czy można już podsumować transfery w pana drużynie? Kto odszedł, a kto przyszedł?

MG: Jeżeli chodzi o transfery, to chcieliśmy wzmocnić konkretne pozycje, a na niektórych zwiększyć rywalizację. Na tą chwilę naszymi zawodnikami zostali Piotr Wolny były zawodnik min. Zagłębia Sosnowiec ostatnio grający w klasie okręgowej w klubie Łazowianka Łazy. Drugim zawodnikiem jest nasz wychowanek, który do nas wraca Łukasz Czajkowski. Na dniach dołączy jeszcze do nas 3-4 nowych zawodników, którzy grali ostatnio na poziomie 4 ligi i ligi okręgowej. Jeżeli chodzi o ubytki, to zrezygnował z gry ze względu na obowiązki zawodowe Łukasz Molek, reszta kadry została z nami.

RS: Zawsze się gra o najwyższe cele wiadomo, ale czy przed trenerem prezes klubu postawił jakiś cel? Czy raczej wszyscy w klubie będą zadowoleni jak się utrzymacie w lidze?

MG: Jeżeli chodzi o cele, to taki klub jak nasz zawsze w każdej lidze musi grać o te najwyższe.  Oczywiście podchodzimy z pokorą, bo jesteśmy beniaminkiem, ale bez bojaźni, bo znamy też swoją wartość. Oczywiście głównym celem nie jest od razu awans, ale nie mówimy nie, jeżeli po rundzie będzie taka szansa, to na pewno zrobimy wszystko, żeby ją wykorzystać. Bardzo ważne będą pierwsze kolejki w tym dwa mecze derbowe z Wojkowicami i Zagłębiem. Najważniejsze żeby chłopaków omijały kontuzje, choroby i inne nieszczęścia.

RS: Kto wg. trenera będzie wiódł prym w lidze. W tamtym sezonie prym wiodła Unia DG. Teraz jest faworytem goniąca dwójka z poprzedniego sezonu, czyli Siemianowiczanka i Górnik Wojkowice. Może ktoś jeszcze odpali, ale jest groźny drugi beniaminek z Kromołowa i chyba jednak Wy?

MG: Uważam, że w tym sezonie nie ma faworyta. Na pewno będą się liczyły drużyny Wojkowic i  Siemianowic, które z tego co wiem mają cel, aby powalczyć o awans. Ale na pewno nie będzie to tak jak w zeszłym roku, gdzie drużyna Unii Dąbrowa była poza zasięgiem innych. W tym roku na pewno liga będzie wyrównana. Może będzie jakiś czarny koń rozgrywek. Życzyłbym sobie, aby tą drużyną była drużyna z Sosnowca… tzn. z dzielnicy (uśmiech). Na pewno mamy charakterny zespól, który w każdym meczu będzie pokazywał serce do gry, oprócz umiejętności, a co z tego wyjdzie boisko zweryfikuje.

RS: Dziękuję za rozmowę.  

Zapraszamy wszystkich do darmowej zabawy w typowaniu wyników ligi - LINK DO PLATFORMY KICKTIPP.PL

Przypominamy, że w tej zabawie możesz przyłączyć się w każdej chwili.

 

Źródło własne

 

 

Ostatnio zmienianypiątek, 03 sierpień 2018 11:18

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.