Log in

LO1: Pogoń remisuje z AKS-em, czyli Status Quo zachowane [FOTO]

  • Napisane przez Rafał Sacha
  • 0 komentarzy

Ostatnia 15 kolejka I grupy Katowickiej Zina Ligi Okręgowej przyniosła nam dwa mecze na szczycie: Pogoń Imielin – AKS Mikołów i derby Katowic Podlesianka ze Spartą. My wybraliśmy ten pierwszy mecz i wiemy na pewno, że był mniej widowiskowy od derbów Katowic (tam padły 4 bramki), ale i w Imielinie nie brakowało emocji.

 

Cały mecz tak naprawdę wyglądał tak samo. Ataki raz jednych, jak i drugich. Oglądaliśmy strzały na bramkę, ale albo piłka przechodziła nad poprzeczką, albo bramkarze obu drużyn radzili sobie z ich wyłapaniem.

Z pierwszej połowy z poważniejszych sytuacji odnotować dwie sytuacje. Pierwsza z 39. minuty, gdzie błąd przy wyprowadzaniu piłki popełniają obrońcy gospodarzy, piłkę przejmuje Jarosław Kowalski i oddaje strzał, ale piłka przechodzi minimalnie obok słupka. Druga to już gol dla gospodarzy. Wrzutkę w pole karne gości wykorzystuje kapitan gospodarzy Łukasz Bundzyło, który strzałem głową pokonuje bramkarza gości. Po tej bramce sędzia zakończył pierwszą połowę.

Druga połowa podobna do pierwszej z sytuacjami obu drużyn, ale najważniejsza sytuacja miała miejsce w 82. minucie. Sędzia meczu Szymon Grabara podyktował kontrowersyjny rzut karny dla gości. Piłką w rękę został trafiony zawodnik Pogoni Adrian Wojtaszak, ale czy to była tak ewidentna ręka na rzut karny? Zostawimy to do dyskusji…Zresztą na materiale filmowym gości nie do końca widać całą sytuację, aby jednoznacznie określić czy ręka była, czy nie. Karny został podyktowany i pewnym jego egzekutorem został Paweł Lesik.

Remis nie zmieniający niczego w tabeli, tym bardziej, że w Podlesiu w derbach obie drużyny również podzieliły się punktami i tabela przynajmniej do wiosny się nie zmieni. 1. AKS, 2. Pogoń, 3. Podlesianka, 4. Sparta…Do zobaczenia na wiosnę!

Na wypowiedzi trenerów zapraszamy do środowego UPSZ-a.

Zapraszamy wszystkich do darmowej zabawy w typowaniu wyników ligi - LINK DO PLATFORMY KICKTIPP.PL

Przypominamy, że w tej zabawie możesz przyłączyć się w każdej chwili.

Pogoń Imielin – AKS Mikołów 1:1 (1:0)


Bramki:
1:0 – 45. min Bundzyło (głową)
1:1 – 82. min Lesik (karny)

Składy:
Pogoń: Tworuszka, Polarz, Bundzyło, Pacwa, Malina, Wojtaszak, Cisoń K, Samek, Musiolik, Skrzypek, Dreszer. Trener Grzegorz Rajman
Rezerwa: Mirka, Cuber, Cisoń D, Żak, Szluzy, Chechelski, Śliwa

AKS: Szczepek, Sikora, Lesik, Przybylski, Zamojda, Kopytko, Kowalski, Mazurek, Biernacki, Piekarz, Brysz. Trener Marcin Molek
Rezerwa: Kierlin, Wieczorek, Kubisz, Zgliński, Piszczek, Frankowski
                                                                          
Sędziowali: Grabara, Miśta, Ficiński (KS Sosnowiec)

 

 

 

 

 

Źródło własne

 

 

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 12 listopad 2018 20:06

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.