Logo
Wydrukuj tę stronę

LO1: Pogoń ze Spartą na remis, a AKS ucieka [FOTO]

W meczu na szczycie w pierwszej grupie katowickiej okręgówki, Pogoń Imielin zremisowała na własnym boisku ze Spartą Katowice 0:0. Remis zasłużony, ale żadnej z drużyn nie cieszył. Ucieszył za to trenera Marcina Molka i ekipę AKS-u Mikołów, która po wyjazdowej wygranej z Uranią Ruda Śląska uciekła już Pogoni i Podlesiance na 7 punktów.

Mecz był ogólnie dobrym i szybkim widowiskiem, mimo braku bramek. Piłkarze obu drużyn grali twardo i ostro, ale co ważne Fair. W 13. minucie Krzysztof Michalski oddał strzał na bramkę Pogoni, ale Błażej Mirka obronił, a piłkę zmierzającą do bramki wybił obrońca gospodarzy. W 20. minucie Mateusz Śliwa popisał się główką, jednak piłka przeszła obok słupka bramki strzeżonej przez Aleksandra Podemskiego. W 22. minucie Mateusz Dreszer sprawdził refleks Podemskiego, ale ten spisał się bez zarzutu. W 34. minucie oglądaliśmy rajd Dreszera, który zakończył się podaniem do Łukasza Samka – jego strzał trafił w słupek. W tej samej minucie jeszcze Mateusz Pacwa oddał strzał, który przeszedł obok słupka. Przed przerwą próbował jeszcze Andrzej Malina zdobyć bramkę dla gospodarzy, ale piłka po jego strzale przeszła obok bramki gości. Jak można przeczytać sytuacji było dużo w tej części gry, ale bramek nie oglądaliśmy.

Druga połowa nie różniła się zbytnio od pierwszej. W 59. minucie Rafał Wawrzyńczok wykorzystał błędy w obronie gospodarzy i na leżąco oddał strzał z pięciu metrów, piłka minęła bezradnego Mirkę, ale ku rozpaczy napastnika Sparty nie wpadła do siatki. W 70. minucie kapitalny refleks Podemskiego uchronił Spartę przed stratą bramki (strzelał Dreszer). W tej samej minucie na boisku pojawił się Grzegorz Cuber. Nowo wprowadzony napastnik gospodarzy mógł w 76. minucie zdobyć bramkę, ale jego strzał głową był za słaby. W rewanżu goście mieli wymarzoną sytuację, którą powinni zamienić na bramkę. Sam na sam z Mirką prawie od połowy biegł Jacek Pająk, zamiast próbować sam wykończyć akcję zatrzymał się i próbował dograć do kolegi, ale w tym czasie wrócili obrońcy Pogoni i zażegnali niebezpieczeństwo (80. min). Piłkę meczową miał Cuber, mógł zrobić wszystko będąc przed bramkarzem gości, ale wybrał ten najgorszy wariant trafiając w niego. Chwilę potem sędzia skończył ten wyrównany mecz.

Smaczku temu meczu dodawał fakt, że obaj trenerzy znali się ze wspólnej gry w Rozwoju Katowice. Jednak trener Grzegorz Rajman wraz z Rafałem Lisem nie umówili się na koleżeński remis, bo każdy z nich chciał zgarnąć pełną pulę. Jednak los chciał, że każdy z nich dostał po punkcie, choć jak wspomniałem na początku relacji, żaden z nich nie był z niego zadowolony…

Na wypowiedzi trenerów zapraszamy do środowego UPSZ-a.

Zapraszamy wszystkich do darmowej zabawy w typowaniu wyników ligi - LINK DO PLATFORMY KICKTIPP.PL

Przypominamy, że w tej zabawie możesz przyłączyć się w każdej chwili.

Pogoń Imielin - Sparta Katowice 0:0

Składy:
Pogoń: Mirka, Pacwa, Bundzyło (k), Polarz, Malina, Skrzypek, Żak, Samek, Cisoń K, Śliwa, Dreszer. Trener Grzegorz Rajman
Rezerwa: Zych, Cuber, Cisoń K, Chechelski, Szluzy, Godula

Sparta: Podemski, Piwczyk, Łoboda, Wlaź, Słota, Botsch T, Todorski, Fik, Michalski, Sarzała (k), Wawrzyńczok. Trener Rafał Lis
Rezerwa: Botsch Ł, Jarosz, Pająk, Michalski Ł, Chłądzyński, Kwiatkowski, Jężak

Sędziowali: Serwaczak, Górnik, Trybuła (KS Zabrze)