Log in

LO1: Sparta lepsza od Studzienic w meczu walki

  • Napisane przez Rafał Sacha
  • 0 komentarzy

Na sztucznej murawie przy światłach rozegrały swój mecz ligowy drużyny Sparty Katowice i LKS-u Studzienice. Był to typowy mecz walki, bez żadnych fajerwerków. Gospodarze stworzyli więcej sytuacji, jednak byli bardzo nieskuteczni, lub na drodze stawał im bramkarz gości Michał Woźnica. Jedyna bramka meczu padła w 43. minucie. Gospodarze wykonywali rzut rożny. Najwyżej do piłki wyskoczył Łukasz Todorski, który strzałem głową pokonał Woźnicę.

 

Mecz bez historii. Oto opinie obu trenerów o rozegranym spotkaniu:


Rafał Lis (trener Sparty): Bardzo ciężki mecz, który powinniśmy zakończyć w pierwszej połowie, bo mieliśmy cztery sytuacje. Potem wkradła się nerwówka, bo przeciwnik poczuł, że może osiągnąć dobry wynik i tak to wyglądało. My kolejnych sytuacji nie wykorzystaliśmy i drużyna Studzienic walczyła. Na to uczulałem swoich zawodników, że będzie rywal grał długą piłką. Na to się przygotowywaliśmy. Cieszymy się z wygranej. Takie mecze trzeba wygrywać, bo to jest okręgówka i nikt jutro nie będzie pamiętał o stylu. Ważne, że mamy trzy punkty.


Tomasz Malcharek (trener LKS): Spory niedosyt. Było widać, że brakowało mi dzisiaj, dwóch podstawowych zawodników, którzy są siłą ofensywną. Ta sztuczna murawa to jednak jest inne granie niż na murawie naturalnej. Ciągle gramy na trawie i nagle gramy na tej sztucznej, która jest dużo szybsza niż naturalna. Nie pasuje mi to i przegraliśmy mecz. Przeciwnik stworzył więcej sytuacji z których mógł zdobyć bramkę. Jednak gdybyśmy wykorzystali swoje sytuacje, to moglibyśmy wywieźć stąd jeden punkt. Jestem niezadowolony dzisiaj z postawy chłopaków. Za mało było zaangażowania, biegania i walki. Nie potrafiliśmy nawiązać równorzędnej walki tak powiem. Jeśli przeciwnik nie wykorzystywał swoich sytuacji, to my powinniśmy wykorzystać swoje i może wynik byłby inny. Ale dziś rywal był o tą jedną bramkę lepszy.

Zapraszamy wszystkich do darmowej zabawy w typowaniu wyników ligi - LINK DO PLATFORMY KICKTIPP.PL

Przypominamy, że w tej zabawie możesz przyłączyć się w każdej chwili.

 

Sparta Katowice - LKS Studzienice 1:0 (1:0)


Bramki:1:0 - 43.min Todorski (głową)
 
Składy:
Sparta: Podemski, Jężak, Sarzała (k), Łoboda, Fik, Todorski, Wlaź, Jarosz, Wawrzyńczok, Słota, Michalski. Trener Rafał Lis
Rezerwa: Botsch Ł, Michalski, Botsch T, Czepółtowski, Chłądzyński, Kwiatkowski, Tajnert

LKS: Woźnica, Tomaszczyk J, Tomaszczyk M, Grzechnik K, Furtok, Pilar, Grzechnik Ł, Janosz M, Janosz P, Wybrańczyk, Pęszor. Trener Tomasz Malcharek
Rezerwa: Pustelnik, Kumor, Leśnikowski, Janosz D   

Sędziowali: Knopek, Podleśny, Kula (Rybnik)

 

Źródło własne

 

 

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 03 wrzesień 2018 14:24

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.