Log in

BKSOS: Demolka w derbach Dąbrowy Górniczej [FOTO]

  • Napisane przez Rafał Sacha
  • 0 komentarzy

Kolejny mecz derbowy na naszych łamach (były derby Mikołowa i Mysłowic). Tym bardziej te miały być ciekawsze, bo zawodnicy obu drużyn i trenerzy mieli sobie coś do udowodnienia…Szkoda, jak się później okazało, że mecz był jednostronnym widowiskiem

 
 
 
 
W pierwszej połowie oglądnęliśmy szybki nokaut gości. Po którym już do końca meczu gracze z Mydlic się nie podnieśli (choć walczyli i chwała im za to). Już w 12. minucie ładnym strzałem pod poprzeczkę popisuje się Kacper Sobierajski i gospodarze prowadzą 1:0. W 14. minucie jest już 2:0. Ładną akcję całego zespołu kończy Arkadiusz Niewiadomski. W 22. minucie w polu karnym Mydlic faulowany jest Łukasz Balzan i bardzo dobrze prowadzący tego dnia zawody, sędzia Paweł Jurga dyktuje rzut karny. Pewnym egzekutorem był Sobierajski, który strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu, a trzecią dla zespołu. Nic ciekawego się już nie dzieje i obie drużyny schodzą do szatni przy wyniku 3:0.

Druga połowa przyniosła nam jeszcze więcej bramek. Już na jej początku, najwięcej sprytu wykazał Bartłomiej Milik i z bliska trafił do bramki gospodarzy (50. minuta). Wynik 3:1 nie utrzymał się długo. Gospodarze odpowiedzieli dwoma bramkami (53. minuta na 4:1 Oskar Nocuń – kapitalny strzał w okienko i w 60. minucie na 5:1 kapitan gospodarzy Artur Piaszczyński). Przy tym wyniku gospodarze się na chwilę rozluźnili (strzał na 5:2 Kamila Dzikowskiego 68. minuta), by po straconej bramce znów szybko odpowiedzieć dwoma ( w 70. minucie bramka Damiana Sobieraja – sam na sam, oraz bramka Sergiusza Broszczyka w 75. minucie – również sam na sam).

Był to troszkę dziwny mecz, praktycznie każda sytuacja podbramkowa kończyła się bramką. Czasem zawodnikom puszczały nerwy, jak to w derbach…Ale nad wszystkim panowała doświadczona trójka sędziowska, która w porę reagowała, by nie dopuścić do rękoczynów.
Na wypowiedzi trenerów zapraszamy do środowego UPSZ-a.


Zapraszamy wszystkich do darmowej zabawy w typowaniu wyników ligi - LINK DO PLATFORMY KICKTIPP.PL

Przypominamy, że w tej zabawie możesz przyłączyć się w każdej chwili.


RKS Zagłębie D.G. - KS Mydlice 7:2 (3:0)


Bramki:
1:0 - 12.min Sobierajski
2:0 - 14.min Niewiadomski
3:0 - 22.min Sobierajski
3:1 – 50.min Milik
4:1 – 53.min Nocuń
5:1 – 60.min Piaszczyński
5:2 – 68.min Dzikowski
6:2 – 70.min Sobieraj
7:2 – 75.min Broszczyk

Składy:
RKS: Marcinkowski, Niewiadomski, Piątek, Flak, Socha, Balzam, Nocuń, Piaszczyński, Sobierajski, Kozieł, Broszczyk. Trener Przemysław Dziura
Rezerwa: Dziura, Burzawa, Janas, Borowiecki, Wróbel, Miś, Sobieraj

KS: Myronenko, Golba, Mól, Mucha, Granda, Milik, Kępa, Kuźnicki, Dzikowski, Burzyński, Paterak. Trener Łukasz Szymański  
Rezerwa: Klymon, Sobań, Tercjak, Nocoń, Kusz, Mikrut, Kordaczka  
                                                                          
Sędziowali: Jurga, Grzelec, Skrobisz (KS Sosnowiec) 

 


Źródło własne

 

 

Media

youtube.com Sarmacja TV
Ostatnio zmienianywtorek, 11 wrzesień 2018 12:58

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.