Log in

BK SOS: Skarb Kibica – RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza

  • Napisane przez Rafał Sacha
  • 0 komentarzy

12 drużyn w najbliższą niedzielę rozpocznie zmagania w sosnowieckiej B Klasie. Wszystkie mecze zaczną się o godzinie 17. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie awans uzyskały ekipy z Preczowa, Giebła i rezerwy Łazowianki. Kto awansuje w tym sezonie? Zobaczymy…Chrapkę na awans ma ekipa RKS-u Zagłębia Dąbrowa Górnicza. O przygotowania do sezonu i transfery zapytaliśmy trenera Przemysława Dziurę.

 

Przemysław Dziura: Okres przygotowawczy do sezonu rozpoczęliśmy bardzo wcześnie jak na B Klasę, bo już 10 lipca.  Podjąłem taką decyzję, aby mieć więcej czasu na zbudowanie nowego zespołu, poznanie lepiej chłopaków. W treningach regularnie uczestniczyło około 15-18 osób, co jak na realia B klasowe jest bardzo dobrym wynikiem. Będąc zawodnikiem w rundzie wiosennej wiedziałem jakie w tej drużynie są problemy i nad czym trzeba popracować w okresie przygotowawczym. Wzmocniliśmy zespół na pozycjach, które wiosną wyglądały słabo, a mając obraz tego co się działo i jak ciężko było zebrać pod koniec ubiegłego sezonu kadrę 11 zawodników, zdecydowałem się zbudować szeroką kadrę, która liczy na ten moment 28 zawodników, jednak jak wiemy, to jest tylko B klasa i w trakcie rundy wypadną jakieś kontuzje, kartki czy sprawy zawodowe. W trakcie okresu przygotowawczego rozegraliśmy 7 sparingów, z których wygraliśmy 4 strzelając we wszystkich spotkaniach 48 bramek, co pokazuje, że siła ofensywna drużyny jest naprawdę duża. W nadchodzącym sezonie celujemy w awans do wyższej ligi, wierzę w ten zespół i wiem, że stać ich na to, ale oczywiście boisko wszystko zweryfikuje. Już nie możemy się doczekać pierwszego meczu w Nowej Wsi z miejscowym Strażakiem,  a w 2 kolejce podejmiemy u siebie KS Mydlice. Zapraszam wszystkich na ten mecz.

Transfery:
Przybyli:
Bartosz Marcinkowski, Patryk Janas, Marcin Kozieł, Karol Socha, Łukasz Niechciał (Unia Dąbrowa Górnicza), Patryk Miś (Zagłębie Sosnowiec), Patryk Flak (KP Preczów), Paweł Palcat (Przemsza Okradzionów), Jacek Podlasek, Iwo Kołda, Krystian Aksamit, Michał Olszewski, Arkadiusz Niewiadomski, Miłosz Hetmańczyk (wolni zawodnicy), Sergiusz Broszczyk (MUKP Dąbrowa Górnicza),  Cezary Wróbel (Unia Ząbkowice).

Odeszli:
Jakub Wites (Górnik Sosnowiec), Dawid Książek, Przemysław Szlawski (Unia Ząbkowice), Tomasz Sala (koniec wypożyczenia), Kamil Dzikowski (KS Mydlice), Marcin Stanicki, Paweł Basąg, Denis Dyrda (nie wznowili treningów).

 


Źródło: własne

 

 

 

 

Ostatnio zmienianyniedziela, 02 wrzesień 2018 12:08

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.