Log in

BK TYC: Chcemy grać dobrze i wygrywać – Grzegorz Kania – LKS Woszczyce

LKS Woszczyce jest liderem w Tyskiej B klasie po rundzie jesiennej. Z wielkimi szansami na awans, choć kolejka chętnych jest duża. Różnica punktowa między liderem a 5 w tabeli Unią Bieruń Stary wynosi 6 punktów, więc wszystko tak naprawdę jest możliw i boisko zweryfikuje kto awansuje do A klasy. Spytaliśmy trenera Grzegorza Kanię o przygotowania, sparingi oraz kadrę zespołu. Oto co nam powiedział:

 

Grzegorz Kania: Jeśli chodzi o przygotowania to jestem zadowolony z możliwości jakie drużyna miała stworzone do treningu. Mieliśmy gdzie trenować i realizować plan treningowy jaki założyłem. Zdarzyły się małe niedociągnięcia, ale nie miały one większego znaczenia przy realizacji założeń. Gry kontrolne, które do tej pory rozegraliśmy, dały nam możliwość sprawdzenia kilku zawodników, których chcielibyśmy w drużynie oraz pozwoliły na zweryfikowanie na jakim etapie przygotowań jesteśmy.

Wyniki nie do końca mnie satysfakcjonowały, ale nie one są najważniejsze. Dały obraz tego nad czym musimy popracować. Nie zawsze można było skorzystać z wszystkich zawodników, ale po to są właśnie te gry, by móc posprawdzać różne "warianty" kadrowe. Kadra zespołu jest na bieżąco uzupełniana o nowych zawodników, którzy zadeklarowali chęć gry w naszym zespole. Mamy trochę zmian, musimy uzupełnić "ubytki" zawodników, którzy zrezygnowali z gry w naszym zespole, ale nowi zawodnicy pokazali swoją wartość i już nie możemy mówić o osłabieniu się drużyny, a nawet możemy mówić o wyrównanej, wartościowej kadrze zespołu.

Drużyna w każdym meczu gra o zwycięstwo, chcemy grać zawsze o pełną pulę i to jest nasz cel. To ma być przyjemność połączona z możliwością pokazania się  innym. A czas i boisko pokażą kto zajmie jakie pozycje w tabeli w czerwcu. My chcemy grać dobrze i wygrywać...

Źródło: własne

 

 

 

 

Ostatnio zmienianywtorek, 20 marzec 2018 09:24

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.