Log in

AK SOS: Nie ma mocnych na Kromołów. Źródło coraz bliżej awansu [FOTO]

Nie ma mocnych to komedia Sylwestra Chęcińskiego o Kargulu i Pawlaku, ale też fakt, że drużyna Bogdana Szadkowskiego idzie jak burza w ostatnie upały. Można by tu wymieniać skuteczny atak Skrzypek - Szadkowski, w obronie skuteczni Kot i Gibowicz, ale nie…trzeba pochwalić całą drużynę, która konsekwentnie dąży do jednego, upragnionego celu jakim jest awans. Wiele osób jeszcze powie, że jest jeszcze 7 kolejek. Ok, ale zobaczmy: Iskra, KSGP, AKS, Górnik, Sarnów, Ujejsce i CKS. Na pewno jest to korzystny układ gier, mając jeszcze 9 punktów przewagi nad 2 drużyną. Są jeszcze mecze, gdzie drużyny zainteresowane drugim premiowanym miejscem zagrają jeszcze między sobą, więc też pogubią punkty. Dla nas Źródło jest bardzo bliskie awansu, choć dla sportowej rywalizacji i kibiców, chcielibyśmy, by ta walka o te dwa miejsca trwała do ostatniej kolejki.

 

Mecz był pod naszą kontrolą od 1 do 90 minuty – mówił po meczu trener gospodarzy Bogdan Szadkowski. Tak też było w pierwszej połowie. W 22. minucie w wielkim zamieszaniu jeden z graczy Źródła trafia w poprzeczkę. W 27. minucie Łukasz Pasternak strzela głową minimalnie obok bramki gości. Do trzech razy sztuka…W 37. minucie wrzutka w pole karne gości. Długi słupek zamyka Łukasz Gibowicz i z bliska trafia do siatki. Chwilę potem mamy 2:0 (41.min). Mateusz Skrzypek z bliska pokonuje bramkarza gości.

Obraz gry w drugiej połowie za bardzo się nie zmienił, choć ambitnie grający goście dążyli do strzelenia honorowej bramki. Strzelili ją za to gospodarze. W 56. minucie Skrzypek głową podwyższa wynik na 3:0. W 69. minucie dwie sytuacje w polu karnym Niw, lecz czwarta bramka nie pada. Dopiero w 75. minucie gracz Niw Dariusz Marek zatrudnił bramkarza gospodarzy strzałem z daleka, ale ten nie daje się zaskoczyć i wybija piłkę na róg. W odpowiedzi Dawid Janoszka strzela czwartą bramkę dla Źródła (83.min).

Pewna wygrana Źródła, który z bezpieczną 9-cio punktową przewagą nad drugim zespołem zasiada wciąż na fotelu lidera „Serie A”

Na wypowiedzi trenerów zapraszamy do UPSZ-a.

 

Źródło Kromołów - Niwy Brudzowice 4:0 (2:0)


Bramki:
1:0 - 37.min Gibowicz
2:0 - 41.min Skrzypek
3:0 - 56.min Skrzypek
4:0 - 83.min Janoszka

Składy:
ŹRÓDŁO: Kozłowski, Kot, Zamora, Surowiec, Mikoda, Gibowicz, Pasternak, Wacławik, Sokołowski, Skrzypek, Szadkowski. Trener Bogdan Szadkowski
Rezerwa: Sokołowski, Łągiewka, Janoszka, Otręba, Seweryn, Kolanko
NIWY: Adamus, Terlecki, Grunt, Stemplewski, Gbadegeshin, Kowalski, Krakowiak, Brzezina, Sadowski, Marek, Kędzierski. Trener Sebastian Gzyl
Rezerwa: Popiołek, Arseniuk, Winter, Brzyski, Zawartka

Sędziowali: Wrzeszcz, Wróblewski, Spyra (KS Katowice)

 

Źródło własne

 

 

Media

2018.04.25 CKS Czeladź - Niwy Brudzowice [bramki] Czeladzki KS (Youtube.com)
Ostatnio zmienianyśroda, 02 maj 2018 10:33

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.