Logo
Wydrukuj tę stronę

AK SOS: Nos trenera Sebastiana Gzyla… [FOTO]

W poprzedniej kolejce Niwka łatwo wygrała z Unią Ząbkowice 3:1, natomiast Niwy dość niespodziewanie zremisowały z KSGP 2:2. Drużyna Sebastiana Gzyla chciała udowodnić wszystkim jej kibicom, że remis w ostatniej kolejce był wypadkiem przy pracy, a Niwka?...Niwka wiadomo, dąży mocno do awansu, więc jak zawsze zwarta i gotowa…Choć w meczu z Niwami bez Bartłomieja Chwalibogowskiego, który się rozchorował…

O pierwszej połowie napiszemy tylko, że się odbyła…

Druga połowa znacznie lepsza. Rozruszał swoich kolegów Bartłomiej Kędzierski, który na dzień dobry w 49. minucie przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy. W 52. minucie Daniel Tukaj trafia po strzale głową w poprzeczkę. Mieliśmy więc remis w sytuacjach podbramkowych. Nosa do zmian miał trener Niw Sebastian Gzyl, który na początku drugiej połowy oprócz Kędzierskiego, wpuścił na boisko również Dominika Szepietowskiego. Ten w 65. minucie oddał strzał życia z 25 metrów. Piłka wpadła pod poprzeczkę bramkarza AKS-u. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat, ale dobrze poczynała sobie obrona gości kierowana przez kapitana Patryka Stemplewskiego. W 77. minucie bramkarz AKS-u wypuścił piłkę z rąk, a tam już czyhał na nią Bartłomiej Rybak, który z bliska wpakował ją do pustej bramki. Zflustrowani Niwczanie już się nie podnieśli, a goście czekali już tylko na końcowy gwizdek sędziego.

Po tej wygranej Niwy wskakują na pozycję wicelidera, natomiast AKS zajmuje 4 pozycję. Trzeba jednak dodać, że obie drużyny mają po 37 punktów, mało tego…Zajmująca 5 miejsce drużyna CKS-u Czeladź  również ma 37 punktów. Jak widać koło fortuny w dalszym ciągu się kręci…Jedynie lider z Kromołowa na razie nie zawodzi i dalej lideruje całej tej stawce z dorobkiem 44 punktów.

AKS Niwka - Niwy Brudzowice 0:2 (0:0)