Log in

AK SOS: Gramy o mistrzostwo! - Grzegorz Żak - KP Sarnów

Kończy powoli przygotowania również sosnowiecka A klasowa ekipa Grzegorza Żaka, czyli drużyna KP Sarnów. O tym co słychać w klubie opowiada trener:

 

 

Grzegorz Żak: Jeśli chodzi o nasze przygotowania to w 80-90 procentach jest ok, bo wiadomo, że pogoda ostatnio nas nie rozpieszczała. Choroby, więc i frekwencja spadła nam na treningach przez te dwa tygodnie, ale generalnie jeśli chodzi o ten poziom, to jestem zadowolony. Ta kadra, którą mamy jest w zasadzie jakby cały czas utrzymana. Nikt nie odszedł, a na tą chwilę jeszcze nikt nie przyszedł. Zobaczymy jak to się ułoży.

Nasza kadra jest wyrównana, poziom sportowy jest zapewniony, także nie ma tu jakiegoś ciśnienia, aby specjalnie na siłę kogoś ściągać. Jeśli ktoś będzie wartościowy chciał przyjść to jak najbardziej, ale tak jak mówię nic na siłę. Spokojnie przygotowujemy się, trzy razy w tygodniu treningi czwarty sparing. Myślę, że te sparingi wychodzą raz lepiej raz gorzej w zależności od frekwencji, bo to wiadomo, że jest rotacja, ale tak jak mówię, po to jest kadra ponad 20 zawodników, żeby każdy mógł się wykazać i przygotować dobrze, żeby potem trener miał ból głowy jak to ustawić, żeby było dobrze. A o co będziemy grać? Jak wiadomo, że są to rozgrywki o mistrzostwo A klasy, więc każdy gra o mistrzostwo, zwłaszcza, że w tabeli jesteśmy wysoko, więc gramy o mistrzostwo bo taka jest idea sportu. Każdy chce wygrywać, no i jeżeli bym powiedział, że nie gramy o mistrzostwo było by to coś nie tak.

Gramy o jak najwyższe miejsce w tabeli i oczywiście chcemy wygrać tą ligę, ale wiadomo to jest sport i raz się wygrywa raz się przegrywa. Na koniec w czerwcu się okaże kto będzie pierwszy i wygra tą ligę, i kto awansuje. 


Źródło własne

 

 

Ostatnio zmienianywtorek, 06 marzec 2018 17:19

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.