Log in

AK SOS: Podsumowanie rundy - Krzysztof Kowalski - CKS Czeladź

CKS Czeladź po rundzie jesiennej zajmuje 3 miejsce. Po 15 spotkaniach liczba zdobytych punktów wynosi 33. Dobra runda w wykonaniu ekipy Krzysztofa Kowalskiego i dobre miejsce, aby na wiosnę zaatakować miejsce premiowane awansem. Oto podsumowanie rundy przez trenera.

 

 

Krzysztof Kowalski: Z jednej strony jesteśmy zadowoleni z tego, że ciągle jesteśmy w grze z szansami na awans i, że jesteśmy w czołówce li. Mamy 4 punkty straty do lidera i 1 punkt do wicelidera. Co prawda za nami są zespoły Niwki, Niw i Zgody są blisko bo mają 2-3 punkty straty, ale jesteśmy zadowoleni. Najważniejsze jest dla nas to, że się liczymy z tym, że możemy awansować. Taki jest nasz cel i nie ukrywamy tego. Z drugiej jednak strony czujemy niedosyt, że powinniśmy przynajmniej, powtórzę wyraźnie…przynajmniej 4 punkty więcej, bo uważam, że w meczu z Niwką nie powinniśmy przegrać – powinien być co najmniej remis. Na Sarnowie również nie powinniśmy przegrać, a co najmniej zremisować, co już nam daje 2 punkty.

W ostatniej kolejce w Kromołowie powinniśmy mecz ze Źródłem wygrać, a też zremisowaliśmy. Kolejne 2 punkty i w sumie mamy już 4 punkty więcej. W tym momencie to my bylibyśmy liderem. Tu czujemy taki niedosyt. Bo również mecz zremisowany z Brudzowicami w 1 kolejce to wiadomo pierwszy mecz, spadkowicz, to nie był łatwy mecz i tu z pokorą przyjmujemy remis. Mecz ze Skalniakiem również zremisowaliśmy, ale Skalniak zachowywał się bardzo dobrze i tutaj nie możemy być też skrzywdzeni, że nie wygraliśmy tego meczu. Natomiast w tych 3 meczach powinniśmy te punkty zdobyć dlatego, stąd ten niedosyt po tej rundzie.

Ogólnie uważam, że zagraliśmy dobrą rundę i zagraliśmy na dobrym, wysokim poziomie i nie schodziliśmy poniżej jakiegoś pułapu. Nie zdarzały nam się jakieś słabe mecze, zdarzały nam się bardzo dobre mecze, natomiast ten poziom utrzymywaliśmy bardzo dobry i myślę, że w takiej skali szkolnej możemy powiedzieć, że ta runda była na czwórkę. Myślę, że zespół naprawdę prezentował się solidnie. Mieliśmy dosyć wyrównany zespół. Niewiele rotowaliśmy składem, bo nie było takiej potrzeby, trzon zespołu się utrzymywał. Wielu zawodników spełniło nasze oczekiwania, chociaż jeszcze są tam jakieś niedociągnięcia, jest kilka rzeczy do poprawienia. Myślę, że zwłaszcza skuteczność mimo tego, że aż 12 zawodników wpisało się na listę strzelców i zdobyliśmy tych bramek 37, to właśnie w tych meczach gdzie gubiliśmy punkty zawiodła nas skuteczność, bo gdybyśmy wykorzystali sytuacje, które stworzyliśmy, a stwarzaliśmy ich w każdym meczu sporo. Nad tym musimy popracować i to poprawić.  Cieszymy się również z postawy defensywnej zespołu, bo to nie tylko bramkarz i obrona, chociaż bramkarze spisywali się bardzo dobrze. Straciliśmy najmniejszą ilość bramek w lidze 14.

Wracając do skali szkolnej, to chcielibyśmy poprawić drugi semestr i zakończyć sezon przynajmniej na piątkę zdobywając 2 miejsce, a będziemy się starać zapracować na ocenę najwyższą czyli szóstkę i zdobyć 1 miejsce i awansować z pierwszego miejsca. Będziemy robić wszystko, żeby tak się stało. A jeśli chcemy wystawiać „ocenę z zachowania”, to muszę przyznać, że poprawiliśmy się jako klub, szkoleniowcy i piłkarze. Zrobimy wszystko, żeby ta ocena nasza była jak najwyższa i tak też chcemy być postrzegani przez sędziów oraz całą resztę piłkarskiej rodziny.

 Źródło własne

 

 

Ostatnio zmienianypiątek, 02 luty 2018 20:15

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.