poniedziałek, 24 lipiec 2017 06:01

AK BYT: Podsumowanie sezonu: Dariusz Ficulak – Andaluzja Brzozowice

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Andaluzja Brzozowice – 9 zespół A klasy Bytomskiej. 30 meczów, 39 punktów, bilans bramkowy 57-61. Dwie różne rundy. Pierwsza bardzo dobra, druga fatalna. Tak wyglądał sezon Andaluzji Brzozowice. Miejsce niby bezpieczne, ale mogło być różnie.

Oto jak podsumował sezon trener Dariusz Ficulak:

Zakończony sezon można określić z nieba do piekła. Pierwsza runda bardzo dobra, czołówka tabeli. Druga fatalna i walka o utrzymanie, jednak drużyna pokazała charakter.

W przerwie zimowej odszedł od nas kapitan drużyny i najlepszy zawodnik, który zawsze gwarantuje dwadzieścia kilka bramek i to było kluczowe, że runda wiosenna była słaba w naszym wykonaniu, ponieważ na siłę trzeba było przekształcać pomocników na napastników.

Faktem też jest, że jesteśmy chyba najmłodszą drużyną w tej klasie rozgrywkowej, ponieważ w większości spotkań średnia wieku oscylowała w granicach 22,4. Ten brak doświadczenia zapewne miał bardzo duży wpływ na wyniki końcowe, ale mimo wszystko cieszy fakt, że Ci młodzi chłopcy zostawiali mnóstwo zdrowia na boisku walcząc o pełną pulę w każdym spotkaniu. Bardzo często bywało tak, że na boisku występowało po dwóch, czasem trzech chłopaków z rocznika 2000. Wystarczy powiedzieć, że odkryciem sezonu jest zawodnik urodzony w 2000 roku, którego nieskromnie powiem sam szkoliłem. Nadal prowadzę grupy młodzieżowe i zawsze będę dawał młodym szansę. Andaluzja to klub gdzie młodzieży nie brakuje, tym bardziej, że ta młodzież jest zdolna.

Po udanej jesieni po cichu liczyliśmy, że na jubileusz będziemy w innej klasie rozgrywkowej. Boisko jednak zweryfikowało wszystko. Zawsze chłopakom powtarzam - umiejętności każdy z was ma, ale mecz wygrywasz w głowie.

Zostaję na przyszły sezon i na pewno skład drużyny się zmieni. Będziemy mocniejsi i ta młodzież będzie bogatsza o doświadczenia z zakończonego sezonu.
Gratuluje Brzezinom i Ożarowicom awansu. Okazali się najlepsi. Życzę im powodzenia i wierzę w to, że zebrane doświadczenie moich chłopaków zaprocentuje tym, że dołączymy do tych drużyn.


Źródło własne

 

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 21 listopad 2017 14:28

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.