Log in

4L2: Bytomska Polonia jeszcze testuje i zgrywa zespół

  • Napisane przez Sebastian Dziedzic
  • 0 komentarzy

Podopieczni trenera Jacka Trzeciaka rozegrali piąty z ośmiu zaplanowanych sparingów odnosząc w nim zwycięstwo w 90 minucie. Jednak okazji do jego zmiany mięli wcześniej bez liku.

Tym razem poloniści zagrali z dziewiątą drużyną IV ligi grupy opolskiej i bardzo dobrze weszli w ten mecz, ponieważ już w piątej minucie zawodnik gości mógł sprawić prezent bytomianom, ale Giełażyn pomimo nawet że minął obrońców uderzał obok słupka. Pięć minut później dośrodkowanie z lewej strony wylądowało na 6 metrze, tam głową uderzał Hałgas, ale Łazarek popisał się nie ostatnią w tym meczu robinsonadą. W 14 minucie goście zagrali w myśl pomysłu jaki mięli na ten mecz, czyli z kontry, Król chciał przeciąć długie podanie głową, ale nie trafił w futbolówkę, do niej dopadł Strzelecki, ale jego uderzenie przejął w porę obrońca. W 34 minucie Marcin Radzewicz udowodnił, że podniesie poziom IV ligi, dzieląc i rządząc na lewym skrzydle przegrał stronę do Lachowskiego, ale ten z półwoleja strzelał niecelnie. Znany z I ligi zawodnik dwukrotnie przed przerwą dostawał piłkę na główkę w polu karnym, ale nie zaskoczył golkipera Piasta.

Trener Trzeciak do 50 minuty pozostawił na sztucznej murawie ten sam skład, po czym zaczął nim rotować. Po wznawiającym grę gwizdku jego zespół znów mógł objąć prowadzenie, ale bez konsekwencji. W 59 minucie podopieczni trenera Kułaka znów wyszli z szybką kontrą, ale wypracowujący sobie idealną pozycję Chojnowski został zablokowany w ostatniej chwili. Pięć minut później wprowadzony Wojtkowiak po raz pierwszy i  nie ostatni stanął przed tzw. setką, ale idealne dośrodkowanie z prawej strony skończyło się przeniesieniem piłki obok. W 67 minucie goście zagrali z tzw. klepy dzięki czemu Dada huknął z 16 metra, ale również obok. W 70 min. Wojtkowiak chciał zaskoczyć Łazarka z 23 metra, ale uderzenie z kozłem pewnie wyłapał torman. Napastnik z Polonii dążył do otwarcia wyniku, a pomagali mu w tym koledzy z zespołu, wprawdzie w 85 minuty powtórka sytuacji z 64 minuty znów nie przyniosła bramki, ale już w ostatniej minucie dośrodkowanie z lewej strony na krótki słupek zawodnik ten zamienił na gola, atakując piłkę wślizgiem.

Polonia Bytom - Piast Strzelce Opolskie 1:0 (0:0)

1:0 Wojtkowiak 90min.

BS: Król- zt, Radkiewicz, Markowski, Radzewicz- Tylec, Lewicki, Ignacyk, Hałgas- Lachowski- Giełażyn

Zagrali także: Harkawy, Kowalczyk, Buchcik, Skrzypiński D.,Skrzypiński K., Czernysz, Wawrzyn, Wojtkowiak

 

Źródło: Sebastian Dziedzic

 

 

Media

Skrót spotkania Ruch Radzionków - Polonia Poraj Źródło: RuchRadzionkow.com/tv/
Ostatnio zmienianyczwartek, 22 luty 2018 15:03

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.