Log in

4L1: Przemsza w plecy, Szombierki na remis, a Polonia się śmieje?

 • Napisane przez Rafał Sacha
 • 2 komentarzy

Zastanawiam się od czego zacząć, czy od sportowych wyników czy pozasportowych aspektach pierwszej kolejki 4 ligi śląskiej. Po krótkim namyśle zacznę od sportu, czyli spotkań ekip wymienionych w tytule. Choć to jeszcze nie falstart, to jednak porażka Przemszy jest dla zawodników i kibiców ciężkim orzechem do zgryzienia. Pewnie nie tak sobie wyobrażali początek sezonu, jak porażka z rezerwami Rakowa. Pierwsza jaskółka wiosny nie czyni, ale pozostaje mała goryczka.

 
 
 
 
Czy Szombry na Modrzewskiego powinny wygrać? Według wszystkich przewidywań, owszem, ale i tu nie udało pokonać beniaminka z Rudy Śląskiej. Slavia z punktu się cieszy, Zieloni też, choć pewnie trochę mniej.
 
Wiele pisano już na temat spotkania, a raczej jego odwołania. Sarmacja oddała punkty w stylu dość trudnym do zrozumienia, rzucając ręcznik jeszcze przed komendą "boks", porównując starcie bokserskie w ringu. W tej decyzji nie ma chyba wygranych, bo piłkarze przygowowywali sie do sezonu i pewnie chcieli utrzeć nosa Polonii z Bytomia, a tu taki  numer. Polonia w tytule się śmieje, ale to chyba śmiech przez łzy, bo co za sens grać w lidze, gdzie większość działaczy kombinuje, jak zrezygnować ze spotkania z Polonią. (zapomniałem, że decyzji o 0:3 jeszcze nie ma - wiadomo, trzeba sięnaradzić, choć chyba jeszcze jakieś ujemne punkty by sie przydały)
 
Żeby nie rozciągać i nie dać sceny takim działaniom chciałbym, żeby odwołanie meczu wyjazdowego Polonii Bytom było tylko jednoraozową wpadką, która nie znajdzie  naśladowników. Szanowni działacze, kibice, piłkarze (nie mają w sumie wiele do gadania) dajcie sobie na wstrzymanie, bo za niedługo może się okazać, że jedyną formą piłki nożnej będzie klepanie w klawiaturę (tak jak ja teraz) grając w FIFA19... Ciężko...
 
Jutro pozostaje mecz Gwarka z Wartą - według prognoz mecz się odbędzie i Gwarek może liczyć tylko na remis - wiadomo boisko pokaże.
 
 
 

Zapraszamy wszystkich do darmowej zabawy w typowaniu wyników ligi - LINK DO PLATFORMY KICKTIPP.PL

Przypominamy, że w tej zabawie możesz przyłączyć się w każdej chwili.

Oto wybiki kolejki 4 ligi śląskiej gr.1:

Termin U siebie Gość Wynik Reguła punktacji
11.08.18 17:00 Przemsza Siewierz Raków II Częstochowa 0:2 3 - 8 - 10
11.08.18 17:00 Szombierki Bytom Slavia Ruda Śląska 0:0 3 - 8 - 10
11.08.18 17:00 Unia Kosztowy MKS Myszków 2:1 5 - 5 - 5
11.08.18 17:00 RKS Grodziec Polonia Poraj 2:2 4 - 4 - 8
11.08.18 17:00 Śląsk Świętochłowice Górnik Piaski 3:1 3 - 8 - 10
11.08.18 17:00 Sarmacja Będzin Polonia Bytom -:- 10 - 8 - 3
11.08.18 17:00 Zieloni Żarki Unia Dąbrowa Górnicza 1:5 8 - 5 - 4
12.08.18 12:00 Gwarek Ornontowice Warta Zawiercie -:- 10 - 4 - 4

 


Źródło własne

 

 

Media

youtube.com Sarmacja TV
Ostatnio zmienianysobota, 11 sierpień 2018 23:20

2 komentarzy

 • Kibic futbolu
  Kibic futbolu niedziela, 12, sierpień 2018 16:54 Link do komentarza Raportuj

  W niedzielę Warta rozniosła w Ornontowicach gospodarzy 4:0 po 2 bramkach Marka i Smarzyńskiego (Jarnot został zmieniony w 73 minucie).
  W Siewierzu I liga pokonała Przemszę 2:0 wykazując dużą przewagę, ale nic w tym dziwnego. I Raków zapewne nie będzie chciał awansować do III ligi „zawracając głowę” w grach IV ligowych. Ma też w swym składzie dosyć dużo graczy doświadczonych, co pozwala na ich rotację między I a IV ligą.
  Zapewne to jednak Warta będzie się liczyć wespół z obydwiema Uniami oraz Polonią Bytom w walce o podium.

 • Kibic
  Kibic sobota, 11, sierpień 2018 23:58 Link do komentarza Raportuj

  Pierwsza kolejka nie jest wyraźnym wskazaniem na faworytów i outsiderów. Na faworyta wyrasta Unia D,G, ale wysokie zwycięstwo musi być sprawdzone w następnych meczach. Beniaminkowie, poza Zielonymi zagrały dobrze i mogą sporo namieszać.
  Zaskakuje remis Szombierek, ale nie są one głównymi rozgrywającymi, a Slavia po degradacji gra teraz zdecydowaną piłkę, więc nie jest łatwym rywalem. Nie wiadomo, na ile stratą jest odejście „za chlebem” Jarnota, a na ile zyskiem są wzmocnienia posarmackie.
  Sarmacja, po swoim rozpadzie, wykonuje kolejne zadziwiające ruchy nie mogąc zapewnić ochrony policyjnej (!) i ważne jest, aby wynik meczu z Polonią nie zapadł przy stoliku. Bo kibice bytomscy zaczynają być postrachem gospodarzy IV ligowych zespołów ( mecz w Orzechu Ruchu R. z Miedzią II daje ku temu przesłanki !) i mecz w Będzinie powinien być rozegrany z pełnym zabezpieczeniem policyjnym.
  Śląsk zgodnie z oczekiwaniami pokonał Piaski. RKS Grodziec będąc drużyną lepszą zremisował z przemeblowaną Polonia, która w 100% wykorzystała swoje sytuacje strzeleckie. Podtekstów w tym spotkaniu było parę i dosyć dziwne, iż były trener Polonii nie znalazł sposobu na rozbrojenie jej przez aktualnie trenowaną drużynę. RKS nie strzelił nie tylko karnego, co zaczyna być już jego prawidłowością, ale i nie wykorzystał innych okazji. W tej sytuacji dziwiło zejście z boiska w II połowie zawodników mogących zrobić coś w ofensywie, bo bez „ruchowych” graczy trudno kusić się o stworzenie okazji do zdobycia goli.
  Trzeba powiedzieć, ze pierwsze koty za płoty, z tym, że przed płotem znajduje się Polonia Bytom, która jest głównym faworytem grupy.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.