Log in

4L1: Trener Stemplewski od lipca w Warcie

  • Napisane przez Sebastian Dziedzic
  • 1 komentarz

Trener Andrzej Orzeszek po rocznej pracy w Warcie Zawiercie z dniem 01 lipca przestanie pełnić tą funkcję. Jego miejsce zajmie Sebastian Stemplewski do niedawna prowadzący Sarmację Będzin, a wcześniej odnoszący triumfy z Sołą Oświęcim.

Sebastian Dziedzic: Panie Trenerze bardzo szybko wraca Pan do rozgrywek IV ligi.

Sebastian Stemplewski: Działacze z Zawiercia szybko zareagowali i podjęliśmy rozmowy, które były na bardzo wysokim poziomie, ponieważ oby dwie strony wiedziały czego dokładnie chcą.

SD: W drużynie z Zawiercia spotka Pan zawodników nie tylko z Soły Oświęcim, ale tych których zna Pan z Zagłębia Sosnowiec. Starsi kibice mogą pamiętać, że z Robertem Majchrzakiem czy Patrykiem Grimem mięliście okazje na murawie walczyć w IV lidze w Myszkowie.

SS: Cieszę się, że będę współpracował zarówno z zawodnikami z Zawiercia, ponieważ oni wyróżniają się w lidze, jak i z tymi z którymi miałem okazję spotkać się w Sole. Każdy z tej całej grupy tworzącej drużynę w równej mierze będzie musiał walczyć o miejsce w składzie.

SD: Czy Zarząd przedstawił już Panu cele i czy w Warcie dojdzie do tak dużych personalnych zmian jak w przerwie zimowej?

SS: Postaramy się pozyskać dwóch, trzech zawodników i myślę, że dzięki nim drużyna będzie jeszcze mocniejsza. Razem z działaczami czekamy na decyzje Śląskiego ZPN co do podziału grup, czy też nowej formuły rozgrywek z grupą mistrzowską. Chcemy przede wszystkim, aby Warta była zespołem silnym, a nie tylko walczącym o utrzymanie, czy środek jak w tym zakończonym sezonie. Wracając do tematu transferów jestem po rozmowie zarówno z dyrektorem sportowym, jak i Zarządem i po pierwszych zajęciach pewnie pojawią się jakiejś roszady, ale interesują nas tylko zawodnicy, którzy chcą walczyć o dobro klubu, ale na całkowitego maksa, natomiast nie interesują nas zawodnicy, którzy chcieli by świadczyć swoje usługi tylko na minimum swoich możliwości.

SD: Ilość i cechy zawodników których będziecie chcieli pozyskać to jedno, ale zawsze w danym okienku transferowym ważne są priorytety i tak nie da się nie zauważyć, że w pierwszej dziesiątce najlepszych strzelców IV ligi grupy I, nie ma żadnego zawodnika z Warty. Na pewno nie jeden trener chciałby mieć tak bramkostrzelnych pomocników, jak np. Michał Mąka czy Mateusz Wawoczny, ale analizując jakie drużyny znajdowały się w samej czołówce w tym, czy też w poprzednich sezonach to praktycznie w każdym z nich grał napastnik, który był w stanie strzelić około 15 bramek.

SS: Tak dostrzegamy tą potrzebę i właśnie pierwszą pozycją do obsadzenia będzie napastnik. Myślimy nad odpowiednim kandydatem, który rozwiąże tą sprawę i rozmowy w tej kwestii już trwają. Uważam, że każda formacja jest do lekkiej korekty, ale jednocześnie cieszy nas, że do składu po rehabilitacji wraca Michał Sołtysik. Na pewno musimy myśleć o młodzieżowcach, bo to jestem aktualna bolączka w każdym klubie.

 

Plan sparingów:

14.07 Warta - Zieloni Żarki

18.07 Warta - Gwarek Tarnowskie Góry

21.07 Przyszłość Ciochowice - Warta

28.07 Warta - GKS Radziechowy-Wieprz

04.08 Polonia Poraj - Warta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło własne

 

 

Ostatnio zmienianywtorek, 26 czerwiec 2018 20:14

1 komentarz

  • Kibic futbolu
    Kibic futbolu piątek, 29, czerwiec 2018 10:12 Link do komentarza Raportuj

    Trener Stemplewski chyba będzie miał kłopoty z wykazaniem się. Obym się mylił, bo jest On bardzo sympatycznym trenerem w prowadzeniu drużyny.. Jego sukcesy wywodzą się z pracy od podstaw. I w Sarmacji i w Warcie nie ma do tego warunków. Ciekaw osobiście jestem, czy ta teza się potwierdzi Faktem jest, ze spotka się ze "swoimi" z Soły, co powinno ułatwić Mu dotarcie do całego zespołu. Powodzenia!

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.