Log in

4L1: Trener Janusz Kluge o przygotowaniach

  • Napisane przez Sebastian Dziedzic
  • 0 komentarzy

Początek roku przyniósł "hiobowe wieści" ze Świętochłowic, ale okazały się one tylko wersjami nie mającymi potwierdzenia w rzeczywistości. Rewelacyjny beniaminek ma się dobrze i wygrywa w każdym test meczu.

 

Sebastian Dziedzic: Panie Trenerze jesteście już w cyklu treningowym, kilka meczy sparingowych za Wami, no i chyba trener Kluge chciałby aby te wyniki z przygotowań powtórzyły się w lidze?

Janusz Kluge: Rzeczywiście wygląda to dobrze, myślę że i tak sparingi nie dają pełnego obrazu tego co widzimy w lidze. W walce o punkty dochodzi stres i różne inne uwarunkowania, ale trzeba wpoić sobie wygrywanie, ponieważ kiedy się wygrywa nawet w sparingach to zawodnicy czują się mocniejsi i to procentuje w meczach mistrzowskich.

SD: Najpierw mówiło się w kuluarach, że ze Śląska może odejść kilku zawodników, później słyszeliśmy o zainteresowaniu Pana osobą przez czwartoligowców, ostatecznie najnowsze informacje mówią tylko o trzech odejściach, czy tak będzie rzeczywiście?

JK: Wie Pan na pewno zawodnicy poczuli, że dobrze zagrali w tej rundzie, chociaż sama końcówka była słabsza, ale mimo to się rozglądali i szukali czegoś nowego. Generalnie mamy stabilizację i dobry zespół, wprawdzie na początku roku były jakieś zawirowania, ale już się to ustabilizowało. Odszedł Jaskiernia, Paweł Lesik i Kamil Pysno, pierwsza dwójka to zawodnicy z podstawowego składu, ale mamy dużo utalentowanej młodzieży, która dostanie szanse, bo ich miejsca były zajęte przez doświadczonych zawodników. Młodzież wygląda dobrze i ten powiew świeżości tej drużynie się przyda, tym bardziej, że jeszcze jest kilku doświadczonych zawodników i młodzież na ich tle może w przyszłości dużo od nich wyciągnąć i się nauczyć. Nie wygląda to tak źle, jak przedstawiały to kuluarowe wersje. Osoby, które liczyły na problemy Śląska będą zawiedzione.

SD: Nad którymi elementami oprócz wytrzymałości skupiliście się najbardziej ?

JK: Wszystko zależy od warunków w jakich musimy trenować, nie mamy sztucznego boiska więc wynajmujemy je raz w tygodniu, tam już staramy się ćwiczyć zagrywki taktyczne, ale generalnie skupiamy się na treningach z piłkami i w to wplatamy motorykę. Od samego początku pracujemy nad techniką i taktyką, nawet na małych boiskach typu Orlik, gdzie przy małej grze są założenia taktyczne, co później można przenieść na boisko.

 

Zapraszamy wszystkich do darmowej zabawy w typowaniu wyników ligi - LINK DO PLATFORMY KICKTIPP.PL

Przypominamy, że w tej zabawie możesz przyłączyć się w każdej chwili.

Źródło: Sebastian Dziedzic

 

 

Media

Skrót spotkania Szombierki Bytom - Sparta Lubliniec 1:1 Źródło: Slaskie.tv
Ostatnio zmienianyponiedziałek, 05 luty 2018 08:37

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.