Log in

IV: Andrzej Orzeszek - Chcemy prezentować się dobrze

  • Napisane przez Sebastian Dziedzic
  • 0 komentarzy

Andrzej Orzeszek w poprzednim sezonie podjął się ciężkiego zadania ratowania II ligi w Bytomiu. Od lipca ten doświadczony szkoleniowiec pracujący w przeszłości od poziomu Ekstraklasy do A-klasy objął stery w zawierciańskiej Warcie. O jego planach na pracę w Zawierciu rozmawialiśmy telefonicznie.

 

SD: Panie Trenerze po przerwie wraca Pan do piłki amatorskiej, ponieważ w mało, którym klubie IV ligi zawodnicy mają podpisane kontrakty. Jakie są Pana oczekiwania wobec zawodników oraz jakie cele postawił wobec Pana zarząd?

Andrzej Orzeszek: Będę współpracował z zawodnikami, którzy pracę zawodową łączą z grą. Różnica między prowadzeniem zespołu w IV a II lidze, gdzie tylko poświęca się piłce i treningom polega na tym, że obciążenia treningowe jak i godziny zajęć muszą być dostosowane do zawodników. Jeżeli zawodnicy widzą, że trener jest przygotowany do zajęć to inaczej podchodzą do swoich obowiązków. Jeśli chodzi o drugą część pytania to nie mamy konkretnego celu, ale chcemy dobrze się prezentować i znaleźć się jak najwyżej w tabeli, a wszystko zweryfikuje liga. Będziemy skupiać się na najbliższym przeciwniku.

SD: Cel sportowy to jedno, ale musicie się zmierzyć również z tematem transferów, ponieważ ze składu odeszło trzech podstawowych zawodników plus jeden jest kontuzjowany i przeszedł zabieg, a w IV lidze trzeba się również zmierzyć z tematem młodzieżowców. Czy możemy się spodziewać hitów transferowych czy ma Pan inne plany na wzmocnienia?

AO: Odeszło tak jak Pan powiedział kilku zawodników i szukamy dla nich następców. Już zimą tamtego sezonu odeszło trzy osoby i pomimo transferów, po świetnej rundzie okazało się, że w drugiej części wynikł był już przeciętny. Dwóch młodzieżowców mamy w składzie, a jesteśmy blisko pozyskania bramkarza młodzieżowca, ponadto zgłosili się do nas młodzi zawodnicy, których będziemy sprawdzać. Zmiana przepisów ułatwia naszą sytuację, dlatego trzy czy cztery osoby w tym wieku nam wystarczą, a jest jeszcze szansa, że to właśnie młodzieżowiec będzie grał w bramce. Za wcześnie by mówić o konkretnych nazwiskach, mamy określone możliwości finansowe i nie będziemy ich przekraczać. Nie chcemy tworzyć tzw. kominów płacowych. Blisko zespołu jest jeszcze dwóch zawodników z których z jednym miałem okazję już współpracować i wprowadzać go do zespołu na najwyższym szczeblu rozgrywek, drugi również dysponuje doświadczeniem z wyższych lig. Na pewno przydałby się nam jeszcze jeden napastnik, ale pozyskanie skutecznego egzekutora to duży problem. Prowadziliśmy rozmowy z bardzo ciekawym zawodnikiem, ale wybrał on grę w III lidze.

SD: Jest Pan jednym z najbardziej doświadczonych Trenerów w IV lidze, dlatego czy uważa Pan, że zmiany przepisów dotyczące młodzieżowców wpłyną na podniesienie poziomu tej ligi, czy raczej przyczynią się do ograniczenia szansy na zaistnienie w wyższej klasie młodym adeptom piłki nożnej?

AO: Od samego początku byłem za tym, aby zmieniono ten przepis. Jeżeli ktoś jest dobry to pomimo wieku będzie grał w pierwszym składzie. Uszczęśliwianie na siłę to nie jest dobry pomysł.

SD: Czy kibice Warty mogą się spodziewać, że do zespołu dołączy jakiś zawodnik z Polonii Bytom?

AO: Większość zawodników znalazła kluby na poziomie II i III ligi oraz część dogadała się z Bytomskim Sportem, dlatego raczej nikt do nas nie dołączy z tego klubu.

SD: W grupie I miał Pan już okazje pracować więc część zespołów będzie Pan znał.

AO: Tak znam ten szczebel rozgrywkowy, prowadziłem zespoły od Ekstraklasy po A-klasę. Część drużyn było w tej lidze, kiedy pracowałem na tym poziomie choć wiadomo ich składy mocno się zmieniły.

SD: Jak Pan oceni bazę treningową w Zawierciu?

AO: Obiekt jest bardzo dobry, dysponuje świetnie przygotowaną płytą, a na gorsze warunki pogodowe dochodzi sztuczna murawa. Do tego zawodnicy mogą korzystać z siłowni i hali.

SD: Dziękuje za rozmowę.


Źródło własne

 

 

Ostatnio zmienianysobota, 05 sierpień 2017 09:48

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.