Log in

U19 UYL: Hertha pokonuje PSG! Kolejny przeciwnik - FC Barcelona

UYL -  U19 Gabala FK - U19 Hertha BSC 1:3 herthabsc.de UYL - U19 Gabala FK - U19 Hertha BSC 1:3

U19 Hertha Berlin po przejściu dwóch rund drogi mistrzowskiej wylosowała Paris Saint Germain jako przeciwnika w Play Off. Spotkanie odbyło się we wtorek na stadionie amatorów niedaleko stadionu olimpijskiego w Berlinie. Stawką spotkania był awans do 1/8 finału UEFA Youth League.

Hertha zaczęła spotkania obiecująco, lecz to PSG po składnej akcji zdobył prowadzenie po główce Pembele. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i mogła się podobać ok.1.800 kibicom przybyłym na stadion.

Druga odsłona to zdecydowanie podkręcenie tempa przez ekipę trenera Hartmanna. Przewaga optyczna była widoczna, ale dopiero w 74 minucie po pięknym strzale padło wyrównanie. Końcówka należała w dalszym ciągu do gospodarzu, którzy nie zwalniali tempa i walczyli o zwycięstwo do samego końca. Wydawało mi się, że będę świadkiem dogrywki, jednak w zamieszaniu po wykonywanym rzucie rożnym pada druga bramka. W ostatnich sekundach czterominutowej dogrywki PSG trafia w słupek, a niedługo po tej akcji austriacki sędzia kończy mecz. Tym samym U19 Mistrz Niemiec awansuje do 1/8 Finału UEFA Youth League! To po tytule kolejny historyczny sukces młodzieżowców BSC.

Wracają do domu, pisałem, że życzyłbym sobie praktycznie wszystkie drużyny oprócz Hoffenheim, a najbardziej FC Barcelone lub Liverpool. Moje życzenie spełniło się i w piątkowym losowaniu okazało się, że przeciwnikiem Herthy będzię obrońca tytułu, FC Barcelona. Mecz rozegrany zostanie w Barcelonie 12 lub 13 marca.

Warto dodać, że w Meczach Play Off z rozgrywkami pozeganł się Juventus, AS Roma oraz Benfica.

U19 Hertha Berlin - Paris Saint Germain 2:1 (0:1)

Bramki:
0:1 Pembele (25., główka)
1:1 Krebs (74.)
2:1 Zografakis (86.)

Skład Hertha: Klatte - Gurschke, Baak, Rekik, Kastrati - Albrecht, Krebs - Jastrzembski, Zografakis - Ngankam, Werthmüller

Zmiany: 75. Ramic za Werthmüller, 80. Tamim za Gurschke, 90. + 4 Krüger za Jastrzembski, 90. + 4 Michelbrink za Zografakis

Trener: Hartmann

Skład PSG: Garissone Innocent - Raphael Nya , Pembele , Nianzou Kouassi , Romaric Yapi - Maxen Kapo - Adil Aouchiche , Kays Ruiz-Atil - Ruben Providence , Kalimuendo - Coulibaly

Zmiany: 64. Yaisien za Ruben Providence, 81. Ouefella za Maxen Kapo, 81. Ziyad Larkeche za Romaric Yapi, 83. Fressange za Coulibaly, 83. Larkeche za Romaric Yapi

Media

[HIGHLIGHTS] UEFA YOUTH LEAGUE FINAL: Chelsea - FC Barcelona (0-3) Kanał Youtube FC Barcelona
Ostatnio zmienianysobota, 23 luty 2019 00:33