Log in

U19 UYL: UEFA Youth League System rozgrywek 2018/19

System rozgrywek UEFA Youth League uefa.com System rozgrywek UEFA Youth League

Rozgrywki UEFA Youth League wystartują w sezonie 2018/19 po raz szósty, po raz czwarty w roszerzonej formie. Dotychczas tytułami podzieliły się trzy ekipy  2 x Chelsea (14/15 & 15/16) i Barcelona (13/14 & 17/18) oraz RB Leipzig (16/17). Dwa razy w finale zagrała Benfica, ale nie udało jej się sięgnąć po tytuł.

 

 

Nowy sezon wystartuje w rozszerzonym systemie, co oznacza, że obok 32 (8 grup po 4) zespołów klubów Ligi Mistrzów, do rywalizacji przystapią 32 drużyny mistrzowskie. Jedną z nich będzie np. U19 Hertha Berlin, która zdobyła w tym sezonie po raz pierwszy tytuł Niemiec. Z polskich drużyn mogą wystąpić dwie,o ile Legia Warszawa dostanie się do fazy grupowej LM, a u19 Mistrzostwo Polski wywalczy inny zespół.

Droga do finału wygląda następująco:

8 Grup. Każda drużyna rozegra po sześć spotkań w grupie. Pierwszy zespół grupy kwalifikuje się bezpośrednio do spotkań finałowych. Drugie drużyny wystąpią przeciwko 8 drużynom wyłonionych z rywalizacji 32 mistrzów krajowych. Tutaj sytuacja wygląda prosto, aby zagrać w play-off trzeba przejść dwie rundy (4 spotkania) rozegranych w systemie pucharowym.

Faza finałowa dla 16 drużyn rozegrana zostanie systemem pucharowym 1/8, ćwierćfinał, półfinał i finał.

Ogólnie potencjalny zwyciezca ma do rozegrania 10 spotkań (pierwszy w grupie LM), 11 spotkań (drugi w grupie LM) i 9 spotkań (droga mistrzów krajowych)

 

 

 

 

Źródło własne

 

 

Media

[HIGHLIGHTS] UEFA YOUTH LEAGUE FINAL: Chelsea - FC Barcelona (0-3) Kanał Youtube FC Barcelona
Ostatnio zmienianyczwartek, 31 maj 2018 15:07

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.