Log in

U19: Podsumowanie rundy - Ireneusz Psykała - ŚLJS Ruch Chorzów

  • Napisane przez Rafał Sacha
  • 0 komentarzy

U19 Ruch Chorzów po rundzie jesiennej zajmuje 1 miejsce. Po 15 spotkaniach liczba zdobytych punktów wynosi 50. Bezapelacyjnie najlepsza drużyna tej rundy, która nie zaznała porażki. 13 wygranych i 2 remisy. Jeśli dodamy do tego najwięcej strzelonych bramek i najmniej straconych, to ręce same składają się do oklasków. Oto podsumowanie rundy przez trenera.

 

 

Ireneusz Psykała: Trzynaście zwycięstw, dwa remisy, najwięcej strzelonych i najmniej straconych bramek w lidze i, oczywiście, pierwsze miejsce w lidze - trudno, żeby nie być zadowolonym. Zdajemy sobie jednak sprawę, że jest to dopiero pierwsza runda i z taką świadomością udajemy się na przerwę w rozgrywkach. Uważam, że nie do końca wykorzystaliśmy potencjał tego zespołu i to w każdej sferze - taktyki, umiejętnościach technicznych oraz funkcjonowaniu poszczególnych formacji. W każdym z tych elementów są rezerwy i mam nadzieję, że na wiosnę będzie to wyglądało jeszcze lepiej. Drużyna robi harmonijny postęp, staje się coraz bardziej dojrzała. W kilku meczach goniliśmy wynik i zrobiliśmy to skutecznie - to dowód na to, że w sferze mentalnej również się rozwija.

Na pewno czujemy niedosyt jeśli chodzi o takie elementy naszej gry, kiedy chcieliśmy się dłużej, z premedytacją utrzymywać przy piłce i nie wynikały z tego sytuacje bramkowe. Będziemy nad tym pracować w przerwie zimowej. Chcę wyraźnie podkreślić, że za wynikami i rozwojem zawodników stoi cały sztab szkoleniowy. Tworzą go bardzo utalentowany młody trener z ogromną inwencją, Mateusz Sobota oraz asystent Adrian Gach, który wielokrotnie swoimi trafnymi sugestiami otwierał nam różne możliwości działania. Od kilku lat w zespołach młodzieżowych mamy coraz więcej dobrych bramkarzy. Tak jest również obecnie i jest to zasługą naszego byłego świetnego bramkarza, a obecnie trenera Piotra Lecha. Nie zapominamy też o naszych fizjoterapeutach, Arturze Warocie i Adrianie Borowiczu, którzy współpracują z nami w treningach indywidualnych oraz podczas meczów. W okresie roztrenowania, rozegraliśmy dwa mecze sparingowe. Z drużyną Dynama Mińsk przegraliśmy 1:3, a z drużyną występującą w Centralnej Lidze Juniorów, Progresem Kraków 4:5. Do treningów wróciliśmy 10 stycznia.


Źródło własne

 

 

Ostatnio zmienianysobota, 03 luty 2018 21:59

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.