Log in

CLJ: Usłyszane pod szatnią - Ireneusz Psykała - Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin 1:2

Coraz bardziej krytczna sytuacja drużyny Ruchu Chorzów w Centralnej Lidze Juniorów. Podopieczni trenera Psykały przegrywają po zaciętej walce spotkanie z Pogonią i okupują w dalszym ciągu ostatnie miejsce w tabeli. Dotychczas udało się zdobyć 7 punktów w 11 meczach, a do bezpiecznej strefy dającej utrzymanie wlidze brakuje 4 punktów. Trener Psykała podsumowuje spotkanie z Pogonią Szczecin.

Ireneusz Psykała (trener Ruchu): Przegraliśmy mecz w pierwszej połowie, bo zagraliśmy niefrasobliwie w defensywie, a bramki traciliśmy w banalny sposób i to w sytuacjach, gdzie nic się nie działo. To nie pomaga. Próbowaliśmy, oczywiście reagować, w przerwie wprowadziliśmy zmiany i to podziałało. Chłopcy zagrali ambitnie i mądrze w drugiej połowie i choć trzeba przyznać, że mieliśmy masę sytuacji bramkowych, to Pogoń również stworzyła sobie okazję "sam na sam" z bramkarzem. Tak więc remis był w naszym zasięgu, musimy jednak tracić mniej bramek. Czekamy na stabilizację obrony, co łatwe nie będzie, bo z kolejnego meczu przez żółte kartki wyeliminowani zostali nasi obrońcy Machała i Peda. Łapiemy spójność, a potem musimy szukać kolejnego wyboru. Jak prześledzimy wszystkie mecze, wciąż czegoś brakuje jeśli chodzi o ustawienie i emocje chłopaków. Jesteśmy bardzo zadowoleni z drugiej połowy, jednak tutaj sumuje się bramki z obu i liczy się cały mecz.

Piotr Łęczyński (trener Pogonii): To nie był łatwy mecz. Zawodnicy Ruchu udowodnili, że pozycja w tabeli nie odzwierciedla ich aktualnej dyspozycji. Zdobycie kompletu punktów kosztowało nas bardzo dużo zdrowia. Radość ze zwycięstwa jest więc wyjątkowa.

Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin 1:2 (0:2)

Bramki:
0:1 – 4. min Kryspin Szcześniak
0:2 – 18. min Kacper Smoliński
1:2 – 60. min Tomasz Hołoś

Składy

Ruch: Aksamit - Nowak, Krawczyk, Machała (46' Dąbrowski), Bąk (23' Peda) - Gemborys (76' Przybyła), Gierut, Winciersz, Rudek, Iwanek - Świątczak (56' Hołoś).

Pogoń: Sasiak – Rezaeian, Sadowski, Szcześniak, Radziński – Łęgowski, Smoliński – Cichoń (34’ Rościszewski), Kozłowski, Kwiecień (62’ Rybicki) – Turski (70’ Modrzewski)

Także dla tych rozgrywek przygotowaliśmy darmową zabawę w typowanie wyników meczu.

Zapraszamy do darmowej zabawy w typowanie wyników ligi - LINK DO PLATFORMY KICKTIPP.PL