Log in

Młody Ruch Radzionków walczył na piasku - Beach Soccer w Kozłowie [FOTO]

Młodzicy UKS "Ruchu" Radzionków wzięli udział w nietypowym turnieju w Kozłowie k. Gliwic. W  zawodach rozgrywanych w sobotę 20 stycznia pod balonem, rywalizowano na dwóch boiskach: ze sztuczną trawą i na piasku. O ile pierwsza z nawierzchni była nam doskonale znana, o tyle w Beach Soccera "żółto-czarni" grali po raz pierwszy w życiu. "Cidry" w nowej dyscyplinie zagrały 3 mecze, z czego w ostatnim pojedynku zmierzyli się z drużyną, która na co dzień uprawia ten rodzaj piłki nożnej - UKS Milenium Gliwice. Mecz był dla nas przysłowiową „wisienką na torcie”, pozytywne emocje w tym pojedynku rozgrzały nie tylko zawodników, ale i publiczność.

Ale od początku… Chłopcy z Radzionkowa grali zespołowo, do przodu, z pomysłem, ładnie dla oka i strzelali sporo bramek (22 zdobyte w 7 meczach). Podopieczni trenera Adama Dyrdy zwyciężyli we wszystkich meczach na sztucznej trawie (1:0 z Odrą Kędzierzyn Koźle, 4:1 z Górnikiem Bobrowniki Śląskie, 3:1 ze Spartą Zabrze, 4:1 z UKS Milenium II Gliwice) oraz dwóch na piasku (3:0 z UKS Ruch II Radzionków, 6:3 z Orłem Mokre), znajdując pogromcę dopiero w ostatnim meczu na piasku (1:2 z UKS Milenium I Gliwice).

Mimo iż stanęły naprzeciw siebie drużyny uprawiające różne rodzaje futbolu (na trawie i na piasku) to gdy rozległ się gwizdek sędziego obydwa zespoły walczyły jak równy z równym. W 5 minucie Paweł Szolc sprytną "główką" wyprowadza nas na prowadzenie! Gospodarze wyrównali po przepięknym strzale w powietrzu poprzedzonym dośrodkowaniem z rzutu rożnego, a następnie wyszli na prowadzenie. "Ruch" miał "przedłużony" i "normalny" rzut karny, jednak bramkarz Gliwic nie dał się pokonać.

Do końca na boisku panuje zażarta, sportowa walka i pozytywne emocje, a mecz kończy się wygraną miejscowych. NIE ZMIENIŁO TO JEDNAK FAKTU, ŻE "ŻÓŁTO-CZARNI" ZWYCIĘŻYLI W CAŁYCH ZAWODACH, A MACIEK KOWALCZYK ZOSTAJE WYBRANY NAJLEPSZYM BRAMKARZEM!!

Wystąpiliśmy w składzie: Maciek Kowalczyk – Kuba Segert (C), Arek Anczok, Dawid Kotara (7 goli), Maciek Treter (5), Mateusz Mzyk (1), Max Cieniawski, Paweł Szolc (8), Staś Malicki (1), Dawid Napieraj, Adam Burczyk;

trener: Adam Dyrda, kierownik zespołu: Jarosław Treter
 

 


Źródło własne

 

 

 

Media

Skrót spotkania Ruch Radzionków - Polonia Poraj Źródło: RuchRadzionkow.com/tv/
Ostatnio zmienianyponiedziałek, 21 styczeń 2019 23:20

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.