BL: Niełatwe poszukiwania trenera - Kto ma jeszcze ochotę na Schalke 04?

Kryzysy sportowe, trudności ekonomiczne, niepokoje w otoczeniu klubu. Po chaotycznych ostatnich latach stanowisko trenera w FC Schalke 04 nie wydaje się już jednym z najpopularniejszych w branży. Nic więc dziwnego, że Królewscy Niebiescy otrzymali nie tylko jedną odmowę poszukiwaniu następcy zwolnionego Franka Kramera.

 

Poszukiwanie trenera w FC Schalke 04 jest najwyraźniej trudniejsze niż początkowo sądzono. Po tym, jak "Sky" poinformował już, że były trener Bochum Thomas Reis prawdopodobnie nie przejmie stanowiska, teraz wiadomo również, że Bruno Labbadia nie jest dostępny. Według informacji "Sport1" pojawiła się prośba, którą 56-latek miał odrzucić.

Także Mike Büskens nie jest zainteresowany kolejną kadencją jako trener S04, ani krótkoterminowo, ani długoterminowo. Ikona klubu poprowadziła górników w ostatniej fazie ubiegłego sezonu do powrotu do Bundesligi.

Tymczasowe rozwiązanie Kreutzer: Kto przejmie drużynę później?

W tej chwili asystent trenera Matthias Kreutzer jest tymczasowo odpowiedzialny za przedostatni zespół. Jak oficjalnie ogłosił klub, w niedzielę zasiądzie również na ławce rezerwowych w pojedynku z Herthą 

Kto powinien przejąć rolę głównego trenera na dłuższą metę, wydaje się bardziej niejasne niż kiedykolwiek. Lista nazwisk, które na pewno nie bedą prowadzić zespołu, jest coraz dłuższa.  Ani niedawno zwolnieni Pellegrino Matarazzo, Domenico Tedesco i Robert Klauß, ani Florian Kohfeldt, Zsolt Löw, Alexander Zorniger czy Friedhelm Funkel nie powinni byc tematem obsady fotelu trenera.

Dwunastu różnych trenerów w ciągu dziesięciu lat!

Faktem, że siedmiokrotny mistrz Niemiec ma problemy w poszukiwaniu trenera, może mieć kilka powodów. Z jednej strony fotel trenerski w Schalke jest odpowiednikiem katapulty. Tylko kilku z dwunastu trenerów, którzy trenowali S04 od 2012 roku, sprawowało urząd ponad rok. Ze względu na wszechobecny strach przed spadkiem, nowy trener prawdopodobnie nie dostanie czasu na rozwój zespołu w dłuższej perspektywie. Potrzebny jest raczej krótkoterminowy sukces.

Również liczne słabe punkty w zespole sprawiają, że stanowisko w Schalke z punktu widzenia trenera nie jest obecnie wymarzoną pracą. Z jednej strony istnieją ogólne wątpliwości co do przydatności składu w Bundeslidze, z drugiej strony, ostatnia słaba wola walki jest powodem do niepokoju. 

Występ w Pucharze Niemiec przeciwko TSG 1899 Hoffenheim (1:5) przywołał wspomnienia z sezonu spadkowego 2020/21. Nowy trener, kimkolwiek on będzie, ma niesamowicie dużo pracy do wykonania.

Źródło: onlineliga.de

Jeśli chciałbyś pisać i opiekować się Bundesligą na naszym portalu, napisz nam krótką wiadomość mailową.

Zapraszamy do darmowej zabawy w typowanie wyników ligi - LINK DO PLATFORMY KICKTIPP.PL

 

Źródło: EuroKick.pl/onlineliga.de

 

 

Czytany 913 razy

Media

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.