Log in

BL: Schalke obcina wypłaty swoim pracownikom.

Dla pracowników FC Schalke 04 nadchodzą ciężkie czasy. Aby uniknąć zwolnień grupowych, muszą oni zgodzić się na obniżkę swoich wypłat. Jednak także ta gwarancja jest powiązana warunkami.

Znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej Schalke 04 rozszerza plany oszczędności na swoich 650 pracowników, którzy muszą liczyć się z cięciami wypłat od 1 lipca 2022. Aby uniknąć zwolnień grupowych obniżki będą wahać się od 5 do 15 procent.

Według tabeli wygląda to następująco - zarabiającym między 3500 do 5000 Euro brutto odjęte zostanie 5%, w grupie 5000 do 8000 będzie to 7,5%, 8000 do 12000 - 10%, a zarabiający pow. 12.000 Euro muszą zaakceptować 15%. Dla wyjaśnienia, niemiecka wypłata to nie "tylko" podatek dochodowy, ale także ok. 8% ubezpieczenie zdrowotne oraz 10% składka emerytalna, którą musi zapłacić pracownik.


Zarząd klubu potwiedził magazynowi BILD swoje plany w krótkim oświadczeniu: "Pod koniec listopada Zarząd przedstawił pracownikom modele, które powinny zostać indywidualnie i dobrowolnie przez nich zaakceptowane, ale tylko w przypadku, jeśli drużynie nie uda się powrócić do Bundesligi. Dotyczy to tylko pracowników, którzy przekraczają ustalone progi zarobkowe. To jest jeden z wielu punktów, ktre mają chronić miejsca pracy w klubie".

W wypadku bezpośredniego awansu 2021/22 wszystko pozostanie jak dotychczas. Jeśli awans przesunie się o rok, pracownicy otrzymają "zaoszczędzone" wypłaty plus 1,2%. W kolejnym sezonie klub zwiększy odsetki do 2,4%. W przypadku akceptacji przez 80% pracowników Schalke 04, klub potwierdzi gwarancję zatrudnienia. Z umowy wyłączone są osoby z umowami czasowymi takie jak Zarząd czy piłkarze.

Zdaniem szefostwa klubu, drużyna i sztab sportowy przyczyniły się już znacznie do realizacji planów oszczędnościowych. Koszty personalne zostały zredukowane o 75% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Jeśli chciałbyś pisać i opiekować się Bundesligą na naszym portalu, napisz nam krótką wiadomość mailową.

Zapraszamy do darmowej zabawy w typowanie wyników ligi - LINK DO PLATFORMY KICKTIPP.PL

 

Źródło EuroKick.pl

 

 

Media

Ostatnio zmienianywtorek, 14 grudzień 2021 19:33

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.