Log in

BL: Rekordowa kara dla Bellinghama po wywiadzie dot. sędziego Zwayera.

Po porażce Borussii Dortmund przeciwko FC Bayern Monachium, Jude Bellingham, ostro zaatakował sędziego spotkania Felixa Zwayera. Sprawą zajął się niemiecki związek DFB, który ogłosił dzisiaj karę dla młodego zawodnika BVB.

Wypowiedzi Jude Bellingham dot. sędziego Felixa Zwayera po przegranym 2:3 spotkaniu przeciwko FC Bayern niosą za sobą pierwsze konsekwencje. Niemiecki Związek Piłkarski DFB orzekł dla 18 letniego piłkarza BVB karę pieniężną w wysokości 40.000 Euro.

Młody Anglik w ten sposób skwitował sprawę spornych decyzji sędziego: "Dajesz sędziemu, który kiedyś juz handlował meczami, najważniejsze spotkanie sezonu w Niemczech? Czego oczekujesz?". W roku 2005, Zwayer był zamieszany w wielki skandal ustawiania meczów, którego główny aktorem był ex-sędzia Robert Hoyzer. 

Germium kontrolne DFB wszczęło postępowanie przeciwko Ballinghamowi i wezwało go do jak najszybszego wytłumaczenia tego zdarzenia. Tak też sie stało, a sąd sportowy uznał jego czyn jako niesportowe zachowanie. Zawodnik zgodził się z wyrokiem i tym samym stał się on prawomocny.

Szybkie uzanie wyroku wydaje się jednak nieco dziwne. Klub z Dortmundu argumentował przed ogłoszeniem wyroku, że Jude Bellingham wypowiedział się zgodnie z prawdą. Z drugiej strony akceptacja zakończyła sprawę i nie ma mowy o zawieszeniu w następnych ligowych meczach.

Ballingham jest drugim zawodnikiem w historii Bundesligi, który musi zapłacić tak wysoką karę pienieżną. Pierwszym był też zawodnik Borussii, lecz tej z Mönchengladbach - Markus Thuram, który w tamtym roku otrzymał ją za poplucie zawodnika Hoffenheim. Thuram został dodatkowo zawieszony na pieć spotkań.

Jednak to być może nie koniec kłopotów zawodnika, którego czeka jeszcze jedna sprawa. Zgłosił ją z powództwa cywilnego, sędzia obserwator, Marco Haase z Hamburga. Policja z Dortmundu przesłała to zgłoszenie prokuraturze.


Jeśli chciałbyś pisać i opiekować się Bundesligą na naszym portalu, napisz nam krótką wiadomość mailową.

Zapraszamy do darmowej zabawy w typowanie wyników ligi - LINK DO PLATFORMY KICKTIPP.PL

 

Źródło EuroKick.pl

 

 

Media

Ostatnio zmienianywtorek, 07 grudzień 2021 18:28

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.