Log in

AK SOS: AKS Niwka z wygraną. Wyścigu ciąg dalszy… [FOTO]

To, że AKS wygra z Przemszą, to wiedzieli raczej wszyscy kibice kibicujący Niwce - choć wiadomo, że piłka jest nieobliczalna – to bardziej niż wynik z boiska interesował kibiców wynik równorzędnie rozgrywanego meczu CKS-u Czeladź z SSZ Ujejscem. W końcu to z CKS-em Niwczanie rywalizują o 2 premiowane awansem miejsce. Obie drużyny wygrały, więc dalej jest jak jest, a zostały już tylko 2 kolejki…

Pierwsza połowa nie zachwyciła. Niby nie było nudno, ale nie było jakiś sytuacji, po których kibicom zabiło by mocniej serce. Poza tym mecz był rozgrywany w wysokiej temperaturze, więc piłkarze też nie forsowali jakiegoś zawrotnego tempa. Tak naprawdę pierwsza groźna sytuacja przyniosła bramkę Niwce. W 29. minucie najwięcej sprytu wykazał Daniel Tukaj, który w zamieszaniu wykazał się największą czujnością. Goście odpowiedzi raz, ale bardzo groźnie. Szybką kontrę w 33. minucie wykończył strzałem głową Mariusz Czajka. Piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. Gospodarze stworzyli więcej sytuacji i prowadzili grę, więc jak najbardziej zasłużenie prowadzili po pierwszej połowie.

Drugą połowę od mocnego uderzenia zaczęli gospodarze. W 47. minucie technicznym strzałem pod poprzeczkę popisał się Tukaj. Chwilę potem było już 3:0. W 53. minucie po centrze z rzutu rożnego ładną główką popisał się Mateusz Majchrzak. Gdy w 68. minucie rezerwowy Adrian Rakoczy strzelił 4 bramkę dla AKS-u, kibice liczyli na pogrom. W tym momencie gospodarze „siedli”, a piłkarze Przemszy strzelili bramkę. Była to 74. minuta (Arkadiusz Pajek). Dwie minuty później Mariusz Czajka popisał się ładnym strzałem. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. Ostatni kwadrans to oblężenie bramki gospodarzy, ale na szczęście dla Niwki goście nie strzelili 3 bramki, bo wtedy byłoby różnie. W doliczonym czasie gry Rakoczy zdobył 5 bramkę dla AKS-u w sytuacji sam nam. Po tej bramce sędzia meczu Michał Szreniawa odgwizdał koniec meczu.

AKS Niwka - Przemsza Okradzionów 5:2 (1:0)