środa, 07 listopad 2018 23:44

AKSOS: Quo Vadis CKS-ie Czeladź?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Temat zwalniania i zatrudniania trenerów to zawsze temat rzeka. Obojętnie jak trenerowi idzie, siedzi zawsze na bombie, która tyka cały czas. Czasem jedna porażka powoduje, że trener leci ze swojej posady, natomiast jedna wygrana w beznadziejnej sytuacji zespołu powoduje, że trener jest wychwalany pod niebiosa i działacze obiecują mu złote góry, do momentu, aż nie przegra czterech, pięciu meczów z rzędu.

 
 
 
 
12 meczów i bilans: 9 zwycięstw i 3 porażki…to bilans Artura Szymkowskiego, byłego już trenera CKS-u Czeladź, który został zwolniony po przegranym meczu 0:3 z Niwami Brudzowice. Trener Szymkowski został zatrudniony dosłownie „za pięć dwunasta” w klubie z Czeladzi i miał poprowadzić CKS do okręgówki…Ze składem jaki dostał, praktycznie bez swoich wzmocnień…

Czy to dobra decyzja działaczy z Czeladzi, aby zwalniać w połowie sezonu trenera? Czas pokaże i nie nam to komentować.

O komentarz za to do całej sytuacji poprosiliśmy trenera Szymkowskiego. O to co nam powiedział:
 
„Nie chciałbym tego jakoś specjalnie komentować. Wszyscy jesteśmy tylko trenerami tymczasowymi, ale ci którzy obserwują działania zarządu CKS w ostatnich latach to widzą, że do niczego dobrego to nie prowadzi. Cierpi na tym niewątpliwie wizerunek klubu i szkoda w tym wszystkim tylko kibiców i zawodników, którzy zostawiają dużo zdrowia na boisku. To im przede wszystkim chciałbym oddać szacunek i podziękować za możliwość współpracy. Dla mnie pozostał  niesmak i zażenowanie…”

Chcemy zwrócić tylko uwagę na szerszy problem jaki jest w polskiej piłce. Brak cierpliwości Prezesów i działaczy…Przykład idzie z góry tj. z Ekstraklasy. Tam się co chwilę zwalnia i zatrudnia trenerów. Wiadomo, że to on ma wpływ na wyniki, ustawienie, taktykę itp., ale tak naprawdę grają zawodnicy. Ciężko jest po przegranych meczach zwolnić 11 czy 18 zawodników, więc zwalnia się trenera…Tak niestety było, jest i będzie. Ale czy tak musi być?

Klub z Czeladzi ma swoją przeszłość i na pewno jego miejsce jest wyżej niż w A klasie. Ale trzeba cierpliwości, biorąc np. przykłady z Niwki czy Brudzowic, gdzie sezon temu Sebastian Gzyl nie awansował z Niwami do okręgówki, a zachował posadę i teraz lideruje. Trener Mariusz Grząba nie awansował z Niwką na 100-lecie klubu i również zachował posadę, awansując rok później…

Przewaga Niw, które mają 9 punktów przewagi mad CKS-em jeszcze niczego nie przesądzają (choć ekipa Sebastiana Gzyla jest bardzo mocna), Niwy na pewno jeszcze zgubią punkty i ta przewaga się zmniejszy, więc może być różnie. Jedno wiemy, na pewno będzie ciekawie.

Nowym trenerem został grający w CKS-ie Mariusz Muszalik, któremu (jak i klubowi) życzymy samych wygranych.
 
Zapraszamy wszystkich do darmowej zabawy w typowaniu wyników ligi - LINK DO PLATFORMY KICKTIPP.PL

Przypominamy, że w tej zabawie możesz przyłączyć się w każdej chwili.

Źródło własne

 

 

Ostatnio zmieniany środa, 07 listopad 2018 23:47

Media

AK SOS: CKS Czeladź - Górnik Sosnowiec [bramki] 2018.09.29 youtube.com Czeladzki KS

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.