Log in

AKSOS: Karne i bramka „stadiony świata” dają 3 punkty Przemszy [FOTO]

• Napisane przez Rafał Sacha
  • 0 komentarzy

Mecz Przemszy ze Zgodą zapowiadał się najciekawiej z sobotniej oferty meczowej Sosnowieckiej A klasy. Młodość gospodarzy przeciwko doświadczeniu gości.

W 6. minucie zawodnik gospodarzy Dominik Leśniak sprawdził refleks bramkarza gości. Ten z problemami wybił piłkę na róg. W 18. minucie było jednak 0:1. W środku boiska Dariusz Jakubczyk nie trafił w piłkę i przejął ją Ryszard Czerwiec, a że rozgrywanie to dla niego „bułka z masłem”, to podał ją od razu do wychodzącego na czystą pozycję Dawida Kempki, który nie miał problemu z ulokowaniem jej w siatce gospodarzy. Minutę później Jakubczyk mógł się zrehabilitować za wcześniejszy błąd. Wpadł z piłką w pole karne i zaczął swój taniec, kiedy już wszystkich wymanewrował został mu bramkarz Zgody, w którego trafił piłką. Potem oglądaliśmy cudowne parady w bramce gospodarzy Marcela Pająka, który bronił jak w transie. Bronił do 40. minuty, bo właśnie w tej minucie w największym zamieszaniu 2 bramkę dla Zgody zdobył Paweł Kalinowski i właśnie przy prowadzeniu 2:0, obie drużyny schodziły na przerwę.

Jako, że drugie połowy Przemsza ma lepsze, wróżyło to kolejne bramki i emocje…Ale to w 46. minucie Kalinowski sprawdził Pająka, ale ten spisał się bez zarzutu. I gdy goście się cieszyli wynikiem, niespodziewanie bramkę zdobyli gospodarze, a dokładniej mówiąc Damian Pawęzowski (55 min. karny). Nie minęło 10 minut, a mieliśmy 2:2. Kolejny rzut karny dla Przemszy wykorzystał tym razem Mateusz Lipkiewicz. Obie drużyny stwarzały sobie jeszcze kolejne sytuacje, ale albo obrońcy byli na miejscu i kasowali akcje, albo obaj bramkarze bronili. Gdy wydawało się, że mecz skończy się sprawiedliwym remisem, do bezpańskiej piłki na około 25-28 metrze doszedł Lipkiewicz, nie namyślając się kropnął z całej siły…Piłka leciała i leciała, wydawać by się mogło, że przejdzie nad poprzeczką. Tymczasem ku uciesze samego strzelca jak i miejscowych kibiców wpadła pod poprzeczkę…Bramka stadiony świata, dzięki której Lipkiewicz daje wygraną Przemszy i staje się bohaterem Okradzionowa.

Na wypowiedzi trenerów zapraszamy do środowego UPSZ-a.

Zapraszamy wszystkich do darmowej zabawy w typowaniu wyników ligi - LINK DO PLATFORMY KICKTIPP.PL

Przypominamy, że w tej zabawie możesz przyłączyć się w każdej chwili.

Przemsza Okradzionów – Zgoda Byczyna 3:2 (0:2)

Składy:
Przemsza: Pająk, Mróz, Krawczyk, Konieczny, Piątek, Jakubczyk, Jończyk, Śmiłowski, Lipkiewicz, Pajek, Leśniak. Trener Kamil Piętka
Rezerwa: Kowalik, Chojowski, Batóg, Pawęzowski,

Zgoda: Antkowiak, Kuciel, Smreczak, Rudnicki D, Zięba, Boś, Kempka, Przebindowski, Rudnicki K, Czerwiec, Kalinowski. Trener Jacek Skopowski
Rezerwa: Fital, Gajos, Ostachowski, Szalek

Sędziowali: Szreniawa M, Hajdukiewicz, Grzelec D (KS Sosnowiec)

Źródło własne

Media

AK SOS: CKS Czeladź - Górnik Sosnowiec [bramki] 2018.09.29 youtube.com Czeladzki KS
Ostatnio zmienianyponiedziałek, 29 październik 2018 07:47