Log in

LO4: Łagisza złapała wiatr w żagle. Hattrick Kocha [FOTO]

Byliśmy bardzo ciekawi, czy wygrana z Orłem Nakło Śląskie – w zaległej środowej kolejce -  była dziełem wypadku, czy coś zaskoczyło w Łagiszy. Byliśmy też ciekawi jak potoczą się derby Dąbrowy Górniczej pomiędzy Tęczą Błędów, a Unią DG. Wprawdzie derby były ciekawe, bo padł remis 2:2, ale kwestia awansu Unii, jest już raczej przesądzona, my wybraliśmy mecz z dołu tabeli, gdzie trwa walka o utrzymanie, stąd wybór meczu SKS – UKS.

W okrojonym składzie przyjechali do Będzina gracze z Szopienic. Ławka gospodarzy była duża, ale na wyniku meczu zaważyli prawdziwi weterani boisk piłkarskich Damian Koch, Adrian Kardaś i Grzegorz Oberaj. Ostatnio pisaliśmy o niezastąpionym w ataku Łagiszy Damianie Kochu. Wiedzieliśmy co piszemy…Didi strzelił 3 bramki i miał 1 asystę – grał z bólem nogi, aż się boimy pomyśleć, co by wyczyniał w ataku jakby grał na 100 procent! Już w 20 sekundzie Koch mógł otworzyć wynik, ale trafił w bramkarza. W 4. minucie Mateusz Kowalski trafił w słupek po rzucie wolnym pośrednim z 5 metrów. W 10. minucie ponownie Koch trafia z 11 metrów w bramkarza. Do 3 razy sztuka brzmi powiedzenie. Za 3 razem Koch już nie pudłuje tylko trafia w sytuacji sam na sam (12.min). W 17. minucie pierwszy strzał na bramkę Porady oddają goście, a dokładniej Marcin Nowak. W 29 i 41.  minucie Koch strzela 2 i 3 bramkę dla Łagiszy (obie w sytuacji sam na sam). Goście jakby po tych 3 bramkach się budzą i chyba do nich dotarło, że żarty się skończyły i muszą zacząć grać. W 44. minucie Schpeń wychodzi sam na sam z Poradą, ale ten broni rzucając się pod nogi napastnikowi UKS. Gospodarze zlekceważyli ten sygnał gości, bo w doliczonym czasie pierwszej połowy po ładnej akcji całego zespołu UKS strzela bramkę (Grzegorz Oberaj).

Po wyjściu z szatni na drugą połowę, goście są uskrzydleni strzeleniem bramki do szatni. W 49. minucie Oberaj trafia w poprzeczkę. UKS przeważa dalej i zostaje nagrodzony kolejną bramką (ładny strzał Oberaja w 67. minucie). Mamy wynik 3:2 i można by liczyć na to, że za chwilę będzie remis, bo UKS wciąż atakował, jednak na szczęście dla gospodarzy na boisku jest Koch, który wrzuca piłkę Adrianowi Kardasiowi, a ten z trudnej pozycji strzela 4 bramkę dla SKS. I zamiast 3:3, mamy w 70. minucie 4:2. Goście wciąż atakują, ale troszkę zapominają o tyłach – ale w ich przypadku, nie było już czego bronić. Kardaś strzelił bramkę, ale chyba pozazdrościł Kochowi asysty, bo w 80. minucie wrzucił piłkę Sławkowi Pietrzakowi, który z bliska zdobył 5 bramkę dla Łagiszy. Końcówka to uważna gra w obronie gospodarzy, którzy jak najbardziej zasłużenie pokonują UKS Szopienice i dają sobie nadzieję, na zostanie w klasie okręgowej. Szkoda, że UKS nie zagrał od początku jak pierwsze 25. minut drugiej połowy, gdzie dominował na boisku.
W tygodniu Łagisza zdobyła jeszcze walkowerem 3 punkty za mecz z Zagłębiem II Sosnowiec. W drużynie Zagłębia grał nie uprawniony zawodnik. I z 10 punktów robi się 19, które dają jeszcze iskierkę nadziei dla graczy z Będzina na utrzymanie.

Zapraszamy wszystkich do darmowej zabawy w typowaniu wyników ligi - LINK DO PLATFORMY KICKTIPP.PL

Przypominamy, że w tej zabawie możesz przyłączyć się w każdej chwili.

SKS Łagisza - UKS Szopienice 5:2 (3:1)