Log in

LO KAT: Bojan Bruź (Górnik 09): Każdy mecz jest ważny…

W drużynie Kociny Bojan Bruź wyrasta na czołowego strzelca. W drugim meczu zdobywa kolejne bramki. Jeśli tak dalej pójdzie to Górnicy nie muszą się bać o to kto ma strzelać bramki, a jeśli poprawią grę w obronie i pomocy, to kibice popularnej 09 będą się cieszyć z powrotu do czwartej ligi.

(0 głosów)

LO1: Pogoń remisuje z AKS-em, czyli Status Quo zachowane [FOTO]

Ostatnia 15 kolejka I grupy Katowickiej Zina Ligi Okręgowej przyniosła nam dwa mecze na szczycie: Pogoń Imielin – AKS Mikołów i derby Katowic Podlesianka ze Spartą. My wybraliśmy ten pierwszy mecz i wiemy na pewno, że był mniej widowiskowy od derbów Katowic (tam padły 4 bramki), ale i w Imielinie nie brakowało emocji.

(0 głosów)

LO1: Pogoń ze Spartą na remis, a AKS ucieka [FOTO]

W meczu na szczycie w pierwszej grupie katowickiej okręgówki, Pogoń Imielin zremisowała na własnym boisku ze Spartą Katowice 0:0. Remis zasłużony, ale żadnej z drużyn nie cieszył. Ucieszył za to trenera Marcina Molka i ekipę AKS-u Mikołów, która po wyjazdowej wygranej z Uranią Ruda Śląska uciekła już Pogoni i Podlesiance na 7 punktów.

(0 głosów)

LO1: Sparta lepsza od Studzienic w meczu walki

Na sztucznej murawie przy światłach rozegrały swój mecz ligowy drużyny Sparty Katowice i LKS-u Studzienice. Był to typowy mecz walki, bez żadnych fajerwerków. Gospodarze stworzyli więcej sytuacji, jednak byli bardzo nieskuteczni, lub na drodze stawał im bramkarz gości Michał Woźnica. Jedyna bramka meczu padła w 43. minucie. Gospodarze wykonywali rzut rożny. Najwyżej do piłki wyskoczył Łukasz Todorski, który strzałem głową pokonał Woźnicę.

(0 głosów)

LO1: Derby dla lidera z Imielina [FOTO]

Mecz z wieloma podtekstami, że tylko można wspomnieć, iż oba kluby leżą obok siebie (Imielin i Lędziny graniczą ze sobą), mecz dwóch klubów, które są typowane do awansu (nie licząc Podlesianki i AKS-u Mikołów), albo na przykład fakt, że w drużynie gości grało dwóch byłych graczy z Imielina (bracia Nagi). Nie pomyliliśmy się. Typowy mecz derbowy jak przyznało większość obserwatorów tego meczu…Z happy endem dla gospodarzy.

(0 głosów)

LO1: Grzegorz Rajman: Trener z charakterem

Grzegorz Rajman to trener z charakterem, który nie boi się nowych wyzwań. Pomimo tego, że drużyna została znacząco osłabiona przed sezonem znalazł nowy pomysł na nią i dalej wykonuje bardzo dobrą pracę z zespołem Imielina, dzięki czemu w 4 pierwszych kolejkach Pogoń odniosła komplet zwycięstw, ostatnio na trudnym terenie Podlesianki, gdzie właśnie zespół trenera Rajmana musiał pokazać charakter grając ponad 30 minut w osłabieniu. Zespół Imielina też ma patent na wygrywanie ważnych spotkań i zatrzymywanie zespołów bijących rekordy. Tak było teraz w meczu z Podlesianką,  gdzie padła ,,Twierdza Podlesie" (1 rok i 4 miesiące bez porażki) jak i w poprzednim sezonie zatrzymując bijący rekord zespół Mysłowic.

(0 głosów)

LO KAT: Zaczynamy sezon 2018/19 w katowickich okręgówkach!

W sobotę i niedzielę ruszają rozgrywki 5 ligi - katowickiej okręgówki. Większość spotkań zaplanowano na sobotę, a pierwsze z nich rozegrane zostaną o godznie 11.00.

Zapraszamy na stadiony i zachęcamy jak co roku do przesyłania nam informacji nt. Waszych drużyn!

(2 głosów)

LO1: Unia Kosztowy w IV lidze

14 zwycięstwo w tej rundzie stanowiło kropkę nad i w ostatniej drodze do awansu do IV ligi Unii Kosztowy. Wprawdzie przeciwnik z Mikołowa wysoko postawił poprzeczkę, ale skuteczny ostatnio Mateusz Iwan dwukrotnie pokonał Damiana Pilnego, a Maciej Wolny ustanawiając wynik przypieczętował swoją dominację w klasyfikacji strzelców ligi. Trzeba wspomnieć też o postawie kibiców, którzy również udowodnili, że oglądanie IV ligi jak najbardziej się im należy.

(1 głos)

LO1: Derby bez emocji. Pewna wygrana Podlesianki [FOTO]

Pamiętając mecz z pierwszej rundy, kapitalny mecz dodajmy, robiliśmy sobie smaka na rewanż…Niestety obeszliśmy się smakiem, a to za sprawą Sparty. Mecz rozegrano w ramach 16 kolejki, która została odwołana 17 marca z powodu złej pogody.

(0 głosów)
Subskrybuj to źródło RSS