Log in

LO: Super derby Katowic. 8 bramek na Podlesiu

Na ten mecz szykowało się bardzo dużo kibiców, a i sami piłkarze mieli rachunki do wyrównania. Można powiedzieć, że ten mecz to była prawdziwa wisienka na torcie. Dobrze, że w Katowicach są jeszcze takie kluby jak Podlesianka, Sparta, czy odradzający się Górnik MK Katowice, bo patrząc na to co robi popularna GieKSa odechciewa się chodzić na Bukową. Natomiast coraz ciekawiej robi się w pozostałych klubach w Katowicach, a jest jeszcze Rozwój.

Zapraszamy do zabawy w typowanie wyników ligi na platformie Kicktipp.pl LINK DO TYPERA LIGI TUTAJ

Wracając do derbów…Poprzedni mecz wszyscy pamiętali. Szybkie 2:0 dla Podlesianki i było praktycznie po meczu. Potem jeszcze iskrzyło między zawodnikami i ławkami rezerwowymi obu klubów. W sobotę na szczęście piłkarze zajęli się graniem i wyszło z tego super widowisko… Sparta z 6 nowymi zawodnikami i nowym trenerem. W Podlesiu tylko jeden nowy zawodnik w składzie. Zmiany te dały się zauważyć od początku meczu. To była ta Sparta, którą chcieliby zawsze oglądać jej kibice. Podlesianka jakby nie ta sama co w sparingach i z końcówki sezonu.

Pierwszy kwadrans pokazał, że to goście będą dominować. Szybko strzelone dwie bramki (14 min. Maciej Jarosz i 15 min. Krzysztof Michalski) i na Sołtysiej szok! Na szczęście gospodarze mają w składzie Adama Zająca, który w 16. minucie strzela kontaktową bramkę. Wynik na styku, ale to Sparta prezentowała się lepiej w pierwszej połowie i w 40. minucie Rafał Wawrzyńczok strzałem z rzutu wolnego zdobywa 3 bramkę dla Sparty. Prowadzenie to uśpiło chyba Spartę, bo druga połowa w jej wykonaniu nie była już taka dobra.

Obudziła się za to Podlesianka. Dużo dało wprowadzenie na boisko Kamila Szostka, którego pełno było w przodzie. Już w 46. minucie gospodarze zdobyli drugą bramkę (Dariusz Kubacki głową po centrze z rzutu rożnego) i mieli całą drugą połowę na gonienie wyniku. Gonili gonili, aż dogonili. Kolejna wrzutka z rzutu rożnego i strzał głową Marcina Nawrota (62.min) i mieliśmy remis 3:3. Ze Sparty uszło powietrze, a Podlesianka szła dalej za ciosem. W 69. minucie Kubacki dostaje piłkę od Marcina Rosińskiego, mija dwóch obrońców Sparty i…strzela z bliska nad poprzeczką, ale co się odwlecze…

W 77. minucie ponownie Zając (dobitka z bliska) i gospodarze wychodzą na prowadzenie 4:3! Z piekła do nieba, tak by można opisać to co zrobiła ekipa Daniela Kaczora. Z 1:3 na 4:3 to naprawdę budzi szacunek. Sparta jednak ma swój charakter i zawsze gra do końca. W tym meczu trochę pomogło im szczęście, ale nikt o tym nie będzie pamiętał (no chyba, że obrońca Podlesia Bartosz Witas, który popełnił fatalny błąd nie wybijając piłki z pola karnego). W 83. minucie Łukasz Todorski strzela bramkę i tym sposobem Sparta wyrównuje stan meczu na 4:4. W doliczonym czasie gry próbowali strzałami jeszcze Rosiński i Zając, jednak wynik się już nie zmienił.

Bardzo dobry mecz, bardzo dobre obie drużyny. Co ważne mecz toczył się w ferworze walki, ale nie było jakiś złośliwości, czy brutalnych fauli. Obie drużyny pokazały swój wielki charakter i wolę walki od pierwszej do ostatniej minuty. GKS-ie Katowice można? Można…

Podlesianka Katowice – Sparta Katowice 4:4 (1:3)